Jedno polskie miasto wolne od koronawirusa! Od tygodni nie zanotowano tu zachorowań

Zuzanna Morska 21.05.2020
Łomża
Fotografia: Shutterstock

Od dwóch tygodni w tym miejscu nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem! Czyżby było w Polsce miejsce, które uporało się z epidemią?

Koronawirusem na świecie zaraziło się już prawie 5 mln osób. W Polsce liczba zakażeń wzrosła do prawie 20 tys., a aż 962 osoby zetknięcie z patogenem przypłaciły życiem.

I choć udało nam się wypłaszczyć krzywą zachorowań, wciąż ich przybywa - najgorzej sytuacja obecnie wygląda na Śląsku. Jest jednak też dobra wiadomość. Jest w Polsce miejsce, które poradziło sobie z koronawirusem. O jakim mieście mowa?

Łomża wolna od koronawirusa

W Łomży od ponad dwóch tygodni nie zanotowano ani jednego nowego zakażenia koronawirusem. Wygląda na to, że jest to jak na razie jedyne polskie miasto, które opanowało sytuację epidemiologiczną. Tutejszy sanepid podkreśla jednak, że wciąż 100 mieszkańców objętych jest kwarantanną.

Jak to możliwe? Władze i służby porządkowe miasta twierdzą, że to zasługa tego, jak zachowują się mieszkańcy. Stosują się oni do zaleceń i dzięki temu choroba została opanowana.

Ponadto miasto planuje też w niedalekiej przyszłości kupić 25 stacji bezdotykowej dezynfekcji rąk. To także ma pomóc w ochronie zdrowia i życia mieszkańców.

Co sądzicie o takich rozwiązaniach?

Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa wygląda jak z filmu grozy! Tylko spójrzcie na te zdjęcia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów