Hel zostanie zamknięty dla turystów? Władze podejmują działania w walce z koronawirusem

Paulina Ermel 24.03.2020
Półwysep Helski
Fotografia: Shutterstock

Burmistrz Helu chce ograniczyć wjazd turystów na Półwysep Helski w związku z epidemią koronawirusa. Wszystko dlatego, że w poprzedni weekend tłumy z całej Polski odwiedziły ten popularny region.

Koronawirus sieje spustoszenie już niemal na całym świecie. W Polsce liczba zakażeń wzrosła do prawie 800, z czego 9 osób zmarło. Władze kraju wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne kroki, które mają na celu zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ogłoszono już nawet zakaz wychodzenia z domu - z wyjątkiem dojazdu do pracy czy wyjścia z psem bądź na zakupy.

O bezpieczeństwo mieszkańców martwią się władze Helu - popularnego regionu turystycznego, który w poprzedni weekend przeszedł prawdziwe oblężenie. Turyści z całej Polski zjechali się na puste plaże, aby zażyć trochę świeżego powietrza i słońca. Burmistrz miasta chce walczyć z takim zachowaniem i wystosował do wojewody pismo, w którym poprosił o możliwość ograniczenia we wjeżdżaniu turystów na Półwysep Helski.

Koronawirus w Polsce: burmistrz Helu chce czasowo zamknąć Półwysep Helski

Burmistrz Helu, Mirosław Wądołowski, wystosował do wojewody pomorskiego pismo związane z sytuacją epidemiologiczną na świecie i w kraju. Chce on bowiem zakazać wjazdu na Półwysep Helski tym osobom, które udają się tutaj w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Apel burmistrza trafił do wojewody dlatego, że w weekend pojawiło się na Półwyspie Helskim mnóstwo osób chcących pospacerować i skorzystać z jego uroków. Wądołowski poinformował mieszkańców o swoim piśmie m.in. w mediach społecznościowych.

Mieszkańcy Helu, informuję, że wystosowałem pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych - czytamy w oświadczeniu.

Na tym jednak nie koniec konsekwencji, jakie chce wyciągnąć burmistrz miasta.

Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania - dodał we wpisie.

Uważacie, że to dobry pomysł? Wprowadzenie takich środków? Warto dodać, że na Półwysep Helski zamieszkiwany jest głównie przez osoby starsze, które szczególnie narażone są na konsekwencje wynikające z zarażenia się koronawirusem.

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę! Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, które stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów