Koronawirus w Polsce! Minister zdrowia potwierdził te informacje

Katarzyna Leszczyńska 04.03.2020 AKTUALIZACJA: 17.04.2020
Kobieta w maseczce chroniącej przed koronawirusem
Fotografia: Polska Press/East News

Potwierdziły się niepokojące informacje. Okazuje się, że koronawirus, który rozprzestrzenia się po świecie z prędkością światła, właśnie dotarł do Polski!

W Warszawie odbyła się konferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Poznaliśmy najnowsze informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa. Okazuje się, że wirus, który opanował już wiele państw europejskich, pojawił się także w Polsce!

Koronawirus w Polsce! Minister zdrowia potwierdził te informacje

W Polsce pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa. Pierwszy oficjalny przypadek został potwierdzony w województwie lubuskim. Pacjent sam zgłosił się do lekarza i obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Minister zdrowia zdradził też stan zdrowia chorego.

Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce. To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze- poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zarażony pacjent przyjechał do Polski z Niemiec. Minister zdrowia zaapelował o to, aby uszanować jego prywatność. Zaznaczył też, że wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym zostały objęte kwarantanną.

Zobacz także: Grypa. Jak odróżnić ją od przeziębienia? 

W tym QUIZIE zadajemy podstawowe pytania z zakresu medycyny, które dla większości osób powinny być proste. Poradzisz sobie z nimi? Życzymy powodzenia!

Rozwiąż quiz

10 prostych pytań z medycyny. Tylko 1 na 20 osób zdobywa komplet punktów

Zęby dorosłego człowieka
Fotografia: Shutterstock

1. Ile zębów ma dorosły człowiek?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów