Lidl wprowadza nowe środki ochrony w sklepach! Co z godzinami otwarcia?

Lidl - sklep sfotografowany z zewnątrz od strony dużego parkingu
Fotografia: Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Znane sieci sklepów wprowadzają zmiany w związku z koronawirusem, żeby zapewnić bezpieczeństwo sprzedawcom i klientom. Na takie kroki zdecydował się właśnie Lidl.

Koronawirus sprawił, że wielu z nas pozostaje w swoich domach i z nich pracuje. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Grupą wyjątkowo narażoną na zakażenie są sprzedawcy, sklepy pozostały bowiem otwarte, żebyśmy bez paniki mogli udać się po najpotrzebniejsze produkty. Nic więc dziwnego, że właściciele sklepów starają się zrobić wszystko, żeby zapewnić ochronę swoim pracownikom, jak i klientom. Dlatego też niemiecka sieć sklepów Lidl postanowiła wprowadzić kolejne zmiany w swoim funkcjonowaniu.

Zobacz także: Które sklepy pozostaną otwarte w czasie pandemii? Ministerstwo Zdrowia podaje listę

Koronawirus w Polsce: Lidl wprowadza kolejne środki bezpieczeństwa

Znane sieci handlowe już od pewnego czasu wprowadzają ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jedną z takich sieci jest właśnie Lidl.

W sklepach znajdują się już przy kasach specjalne strefy, które oddzielają klientów tak, żeby zachowywali oni minimum 1,5 m odległości od siebie. Lidl zachęca także do korzystania z kas samoobsługowych w miarę możliwości. 

Teraz niemiecka sieć sklepów idzie o krok dalej. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, sprzedawcy będą teraz chronieni specjalnymi osłonami z pleksi

Lidl nie zdecydował się jednak na zmianę godzin otwarcia, jak to miało miejsce m.in. w przypadku Biedronki.

Zobacz także: Katarzyna Bosacka radzi, co kupić na okres kwarantanny! "Zróbmy listę najpotrzebniejszych produktów"

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów