Biedronka wprowadza zmiany w związku z koronawirusem! Nowe godziny otwarcia to dopiero początek

Biedronka z przeszkloną ścianą
Fotografia: Michal Wozniak/East News (zdjęcie poglądowe)

Biedronka wprowadza ograniczenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników sklepu. Skrócone godziny otwarcia to dopiero początek.

Koronawirus sparaliżował nasz kraj. Polacy podporządkowali się prośbom i zakazom ogłoszonym przez ministrów. Premier zapewnił jednak, że sklepy zostaną otwarte. Tak też się stało. Niektóre sieci sklepów postanowiły jednak wprowadzić ograniczenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientom, jak i pracownikom. Jednym z takich sklepów jest Biedronka, która właśnie wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Zobacz także: Które sklepy pozostaną otwarte w czasie pandemii? Ministerstwo Zdrowia podaje listę

Koronawirus w Polsce: Biedronka wprowadza kolejne zmiany

Biedronka już od początku stara się stosować środki ostrożności. Pracownicy sklepu dokładnie dezynfekowali koszyki i wózki, żeby ochronić klientów przez zakażeniem. Teraz sieć postanawia pójść o krok dalej. 

Przede wszystkim Biedronka zamierza skrócić godziny otwarcia sklepu w całym kraju. Teraz zakupy będzie można zrobić w godzinach 8-20. Każdy klient będzie miał też dostęp do chusteczek i płynu dezynfekującego, które znajdą się przy kasach. 

Pracownicy sklepu mają także pilnować, żeby odstęp klientów od siebie nie był mniejszy niż 1 m.

Aby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Podobne zmiany zostały wprowadzone także w Lidlu i Kauflandzie.

Zobacz także: Te buty są prawdziwym hitem na Instagramie. Teraz kupicie je w Biedronce za 149 zł! 

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów