9-letnia dziewczynka po przeszczepie wygrywa bitwę z koronawirusem! "Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi"

Zuzanna Morska 15.04.2020
Koronawirus
Fotografia: Rex Features/East News (zdjęcie poglądowe)

Dziewięcioletnia dziewczynka po przeszczepie na początku kwietnia zaraziła się koronawirusem. Opiekujący się nią lekarze poinformowali właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ostatnie dwa testy na obecność SARS-CoV-2 dały wynik negatywny!

Lekarze z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologiii i i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei przekazali światu wspaniałą wiadomość! 9-letnia pacjentka po przeszczepie szpiku, która na początku kwietnia zaraziła się koronawirusem, nie jest już zakażona!

Dwa ostatnie testy na obecność SARS-CoV-2 wykazały wynik ujemny! Wygląda na to, że młoda pacjentka nie ma już koronawirusa.

Koronawirus w Polsce: 9-letnia dziewczynka po przeszczepie wygrywa bitwę z chorobą

Na początku kwietnia okazało się, że jedna z pacjentek Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologiii i i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei, a także jeden z lekarzy tego oddziału są zarażeni koronawirusem. Sytuacja była o tyle trudna, że 9-letnia pacjentka niedawno miała robiony przeszczep szpiku.

W ostatnich dniach jednak lekarz opiekujący się pacjentką przekazał poprzez media społecznościowe wspaniałą wiadomość. Okazuje, że pacjentka poradziła sobie z koronawirusem i jest już zdrowa!

Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2! Zgodnie z zaleceniem Specjalistów Chorób Zakaźnych wchodzę jeszcze do niej w pełnym rynsztunku prosto z NASA. Może niebawem będziemy mogli zluzować trochę reżim sanitarny, ale Strzeżonego... Ach, zapomniałem dodać, że uzyskałem zgodę Mamy dziewczynki na prezentację uśmiechu córki na FB... Mojego uśmiechu nie sposób zidentyfikować... ale jest równie szeroki... Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu wygrywamy bitwę z koronawirusem... Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi... - napisał na Facebooku profesor Krzysztof Kawłak.

Zdjęcie pacjentki z lekarzem szybko stało się popularne. I nic dziwnego. Oby więcej tak pozytywnych wiadomości!

Przerażający efekt koronawirusa. Tylko spójrzcie, jak w czasie epidemii wygląda... Nowy Jork. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów