Chiny podają, kto był "pacjentką zero"! To ona rozniosła koronawirusa

Julia Pandecka 30.03.2020
Wuhan - badanie mieszkańców chińskiego miasteczka na obecność koronawirusa
Fotografia: HECTOR RETAMAL/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

Nowe wiadomości dotarły do nas z Chin! Na konferencji w Pekinie ogłoszono koniec epidemii! W mediach pojawiła się także tożsamość pierwszej pacjentki.

Koronawirus w Chinach pojawił się pod koniec grudnia 2019 roku. Po ponad trzech miesiącach walki z epidemią, Chińczycy w końcu zanotowali poprawę zdrowia wśród swoich obywateli. Tym samym chiński rząd postanowił ogłosić koniec epidemii w swoim kraju, choć tak naprawdę w Europie pandemia dopiero się rozwija. Chińczycy zdradzili także tożsamość "pacjentki zero", od której cała ta epidemia się rozpoczęła. 

Zobacz także: Grupa krwi może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem! Szokujące wyniki badań chińskich naukowców

Koronawirus: "pacjent zero" ujawniony! Chińczycy podali jego tożsamość

Jak podaje portal O2.pl, Mi Feng, przedstawiciel Państwowego Komitetu Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej, na konferencji w Pekinie ogłosił, że rozprzestrzenianie infekcji w Chinach zostało zatrzymane. Jako dowód podał, że liczba zakażonych obecnie wynosi mniej niż 3 tysiące.

W chińskich mediach pojawiła się także informacja o "pacjentce zero". Okazuje się, że była nią 57-letnia Wei Guixian. Kobieta sprzedawała owoce morza na targu w Wuhan. Pierwsze objawy koronawirusa pojawiły się u niej 10 grudnia podczas pracy. Kobieta udała się do lekarza, który zrobił jej zastrzyk i wróciła do pracy. 

Jej stan zdrowia pogorszył się i kobieta 16 grudnia trafiła do Wuhan Union Hospital, gdzie dowiedziała się, że już więcej osób skarży się na podobne do niej objawy. Ostatecznie udało jej się wyzdrowieć i 20 stycznia została wypisana do domu. Raport Wuhan Municipal Health Commission, że była jedną z pierwszych osób, które zachorowały na koronawirusa.

W Chinach odnotowano 81 470 przypadków koronawirusa. 75 700 osób wyzdrowiało, a 3 304 zmarły. Lekarze niestety nadal podchodzą sceptycznie do doniesień rządu i obawiają się kolejnej fali zachorowań, w związku z obywatelami, którzy wracają zza granicy.

Zobacz także: Mocne słowa dyrektora WHO o dotychczasowej walce z koronawirusem. "Same te działania nie wystarczą, by ugasić epidemię"

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów