Tygrysica z nowojorskiego zoo ma koronawirusa! Prawdopodobnie zaraziła się od opiekuna

Paulina Ermel 06.04.2020
Tygrys
Fotografia: Shutterstock

Pracownicy ogrodu zoologicznego w Nowym Jorku zaobserwowali u czteroletniej tygrysicy Nadii objawy w postaci suchego kaszlu. Po przeprowadzeniu testu okazało się, że zwierzę ma koronawirusa!

Koronawirusem na świecie zaraziło się już ponad 1 mln osób. Patogen nie oszczędza nikogo - zarażają się młodzi i starsi. W dodatku wirus dotarł do niemal wszystkich krajów na świecie. I okazuje się, że może także przenosić się na zwierzęta.

Jedną z ostatnich zarażonych jest czteroletnia mieszkanka nowojorskiego zoo - tygrysica Nadia. Jej opiekunowie zaobserwowali u niej objawy w postaci suchego kaszlu. Przeprowadzili test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Zwierzę prawdopodobnie zaraziło się o swojego opiekuna, który nie miał żadnych symptomów zakażenia.

Koronawirus na świecie: tygrysica z zoo w Nowym Jorku zarażona

Pracownicy ogrodu zoologicznego zauważyli u czteroletniej Nadii suchy kaszel. Jednak nie tylko ona wykazywała objawy ze strony układu oddechowego. Test na obecność koronawirusa przeprowadzono u niej, ale też u kilku innych tygrysów i lwów - tylko u Nadii wynik potwierdził zarażenie. Lekarz weterynarii, który zajmuje się zwierzami z tutejszego zoo, stwierdził, że musiała nabyć wirusa od człowieka. 

O ile wiemy, po raz pierwszy dzikie zwierzę nabyło COVID-19 od człowieka. To jedyne wytłumaczenie, jakie ma sens - powiedział Paul Calle, główny weterynarz zoo usytuowanego w dzielnicy Bronx.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki, że samica tygrysa malajskiego zaraziła się od swojego opiekuna. Nie miała styczności z ludźmi z zewnątrz, gdyż zoo pozostaje zamknięte od połowy marca.

To pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem dużego kota. Nie wiadomo jeszcze, jak organizm zwierzaka poradzi sobie z patogenem, ale weterynarze są dobrej myśli. My także trzymamy kciuki, aby Nadia jak najszybciej wyzdrowiała.

Ten pies uwielbia podróżować. I przez to też podbija Instagram. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów