Szwedzka księżna Sofia pomaga w walce z koronawirusem. Zatrudniła się do pracy w szpitalu!

Paulina Ermel 17.04.2020
Księżniczka Sofia
Fotografia: Eklund Robert/Stella Pictures/ABACA/Abaca/East News

Księżna Sofia Hellqvist, żona księcia Karola Filipa, postanowiła zaangażować się w walkę z koronawirusem. Przeszła odpowiednie szkolenie i rozpoczęła pracę w szpitalu!

Koronawirus zbiera na świecie coraz większe żniwo. Patogenem zaraziło się ponad 2,2 mln ludzi na całym świecie. Niestety aż 145 tys. z nich zmarło. Coraz więcej firm i znanych osób przyłącza się do walki z pandemią. Niektórzy wpłacają ogromne kwoty pieniędzy na niezbędny do walki sprzęt, inni oferują swoje umiejętności w walce.

Ostatnio do grona takich osób dołączyła szwedzka księżna Sofia, żona księcia Karola Filipa. 35-latka przeszła 3-dniowy intensywny kurs i została asystentką lekarzy oraz pielęgniarek w jednym ze szwedzkich szpitali!

Koronawirus na świecie: szwedzka księżniczka Sofia rozpoczęła pracę w szpitalu

Księżna Sofia przeszła intensywny kurs w Sophiahemmet University College w Sztokholmie. Przez trzy dni uczęszczała na zajęcia, na których przyswoiła podstawową wiedzę pozwalającą na asystowanie lekarzom i pielęgniarkom. Na tym jednak nie koniec.

Członkini szwedzkiej rodziny królewskiej ma już za sobą pierwsze dni pracy w szpitalu i podobno jest bardzo zadowolona, że może w ten sposób pomagać. Zainspirowała również innych - w sumie aż 80 osób szkoli się, aby asystować w szpitalu tak, jak robi to księżna Sofia. Odciążą one personel szpitali i przychodni, które mają teraz ręce pełne roboty.

Księżna Sofia weszła do szwedzkiej rodziny królewskiej w 2015 roku. Wówczas wyszła za mąż za księcia Karola Filipa. Para ma dwoje dzieci.

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów