Banksy stworzył mural związany z koronawirusem. Składa hołd nowym superbohaterom

Paulina Ermel 08.05.2020
Nowa praca Banksy'ego
Fotografia: Andrew Matthews/Press Association/East News

Nowa praca artysty pojawiła się w jednym z brytyjskich szpitali, ale twórca pochwalił się nią też na Instagramie.

Banksy pochwalił się swoją kolejną pracą. Tym razem dzieło streetartowca nawiązuje do koronawirusa i powstało w ramach podziękowania nowym superbohaterom, którzy codziennie walczą z pandemią.

Nowe dzieło artysty można obejrzeć w jednym z brytyjskich szpitali, a także na jego instagramowym profilu.

Banksy stworzył mural nawiązujący do epidemii koronawirusa

Nowy mural Banksy'ego ukazuje dziecko, które bawi się lalką pielęgniarką, która przypomina superbohaterkę. W ten sposób artysta składa hołd czyli osobom, które walczą z pandemią koronawirusa.

Dzieło artysty nosi nazwę "Game Changer" i można je zobaczyć w budynku brytyjskiego Southampton General Hospital. Ponadto pochwalił się nim na swoim instagramowym profilu.

Swoją pracę Banksy dedykuje pracownikom ochrony zdrowia, którzy każdego dnia walczą o to, żeby ochronić nasze zdrowie i życie. Według artysty są oni współczesnymi superbohaterami, co zresztą zaznaczył na swoim obrazku. Lalka pielęgniarka, którą trzyma chłopiec, wygląda jakby leciała, a na dole pracy widzimy kosz, w którym leżą Batman i Superman.

Warto dodać, że prócz obrazu Banksy zostawił pracownikom szpitala w Southampton także notatkę z podziękowaniami.

Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że mural rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały - czytamy jego słowa, które zostały przytoczone m.in. przez BBC.

Mural Banksy'ego zostanie wystawiony na aukcję, a pieniądze z jego sprzedaży trafią do brytyjskiego National Health Service.

Nowy Jork w czasie epidemii koronawirusa wygląda jak z filmu grozy! Spójrzcie na te zdjęcia.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów