Austria planuje zniesienie ograniczeń związanych z koronawirusem! Sytuacja w tym kraju jest coraz lepsza

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, w maseczce ochronnej
Fotografia: Xinhua News/East News

Koronawirus sparaliżował niemal całą Europę. Austria jednak powoli zaczyna radzić sobie z pandemią. Zmniejszył się wzrost zachorowań w tym kraju, a rząd planuje znieść ograniczenia.

Koronawirus zaatakował niemal każde państwo w Europie. Każdy rząd jednak wprowadza własne ograniczenia, które mają spowolnić rozwój pandemii na terenach ich krajów. Jednym z najlepiej radzących sobie pod tym względem jest rząd Austrii. Okazuje się, że w tym kraju w ostatnich dniach dynamika wzrostu zachorowań jest zdecydowanie mniejsza i jeżeli ta tendencja się utrzyma, już po świętach zostaną zdjęte pierwsze ograniczenia.

Zobacz także: Dzienna liczba ofiar koronawirusa we Włoszech spada! To najniższy wynik od dwóch tygodni

Koronawirus na świecie: Austria planuje rozluźnić ograniczenia!

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz, podczas swojej ostatniej konferencji poinformował, że Austria radzi sobie z koronawirusem lepiej niż inne kraje europejskie. Dynamika wzrostu zachorowań zdecydowanie się zmniejszyła, dzięki czemu rząd kraju postanowił rozluźnić nieco ograniczenia, które nałożył wcześniej na obywateli.

Pierwsze obostrzenia rząd Austrii zamierza zdjąć już po świętach! Od 14 kwietnia właściciele sklepów o powierzchni do 400 m kwadratowych będą mogli ponownie otworzyć swoje lokale. Działalność wznowią także punkty budowlano-remontowe. 

Przedstawione propozycje nie są jeszcze konkretnym planem, tylko "określeniem celów" - powiedział Kurz.

Rząd planuje już poluźnienie także innych ograniczeń. Od 1 maja swoją działalność mają wznowić wszystkie sklepy, centra handlowe i salony fryzjerskie. Od połowy maja mogą wrócić lokale gastronomiczne i hotele. Organizacja imprez masowych ma być natomiast wstrzymana do końca czerwca. 

Zakaz opuszczania domów będzie obowiązywał do połowy kwietnia. W połowie maja natomiast mają powrócić lekcje w austriackich szkołach. Od Poniedziałku Wielkanocnego natomiast obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek ochronnych w transporcie publicznym. 

Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, jak dalej będzie wyglądała dynamika wzrostu zachorowań. W poniedziałek austriackie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na terenie kraju potwierdzono 12 008 zakażeń, z czego 3 463 pacjentów wyzdrowiało, a 220 osób zmarło. Austria zanotowała w ostatnich dniach znaczny spadek zakażeń. 

Zobacz także: Niesamowity skutek epidemii koronawirusa. Wpłynęła na sposób poruszania się Ziemi!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów