102-letnia kobieta wyleczona z koronawirusa we Włoszech! Spędziła w szpitalu 20 dni

Zuzanna Morska 01.04.2020
Koronawirus we Włoszech
Fotografia: Matteo Biatta/Sintesi/SIPA/SIPA/East News (zdjęcie poglądowe)

Kolejna dobra wiadomość! 102-letnia Italica Grondona została wyleczona z koronawirusa! Kobieta, która przeżyła hiszpankę, pokonała także śmiercionośny patogen z Wuhan!

Koronawirus na świecie zbiera coraz większe żniwo. Patogenem zaraziło się już 830 tys. osób, z czego 42 tys. zmarło. W Europie w najgorszej sytuacji pozostają Włochy, Hiszpania i Francja. Na szczęście także z tamtych rejonów zaczynają w końcu docierać do nas dobre informacje.

Zagraniczne media podały bowiem, że ostatnio udało się wyleczyć 102-letnią pacjentkę zakażoną koronawirusem. Kobieta hospitalizowana była przez 20 dni, a ostatni wynik testu na obecność patogenu okazał się negatywny!

Koronawirus na świecie: 102-letnia kobieta wyleczona z choroby we Włoszech

Italica Grondona trafiła do szpitala 9 marca. Miała umiarkowane objawy, które wskazywały na zakażenie koronawirusem. Lekarze przeprowadzili test na jego obecność i uzyskali pozytywny wynik. Kobieta czuła się dobrze, ale dokuczały jej również symptomy łagodnej niewydolności serca. Z tego powodu lekarze postanowili zatrzymać ją w szpitalu.

Przez cały okres trwania hospitalizacji stan 102-latki był stabilny. Po znacznym ustąpieniu objawów i niespełna 20 dniach od przybycia do szpitala, lekarze przeprowadzili u niej ponowny test na koronawirusa. Okazało się, że kobieta jest zdrowa!

Italica daje nadzieję starszym ludziom, którzy zmagają się z koronawirusem - powiedziała opiekująca się kobietą dr Vera Sicbaldi w rozmowie z CNN.

Grondona urodziła się w 1917 roku i uznawana jest za najstarszą Włoszkę, która pokonała koronawirusa. Warto dodać, że przeżyła ona epidemię hiszpanki w 1918 roku. Lekarze dali jej po tych wydarzeniach przydomek "nieśmiertelna".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów