101-letni Brytyjczyk pokonał koronawirusa! Przed wyjściem ze szpitala zrobił z lekarzami zdjęcie, które podbija sieć

Zuzanna Morska 10.04.2020
Koronawirus
Fotografia: AP/Associated Press/East News (zdjęcie poglądowe)

Kolejna wspaniała wiadomość! Najstarszy brytyjski pacjent zarażony koronawirusem jest już zdrowy! 101-letni Keith Watson wyszedł ze szpitala.

Już 1,5 mln ludzi na świecie zaraziło się koronawirusem, a niemal 95 tys. przez niego zmarło. Patogen dotarł do niemal każdego kraju. I choć pandemia dopiero się rozkręca, na szczęście pojawiają się też dobre wiadomości. 

Ostatnio zagraniczne media podały informację, że z koronawirusem świetnie poradził sobie... 101-letni obywatel Wielkiej Brytanii! Keith Watson jest już zdrowy i opuścił szpital.

Koronawirus na świecie: 101-letni Brytyjczyk pokonał chorobę

101-letni Keith Watson miał zaplanowaną operację ortopedyczną - mężczyzna upadł i lekarz stwierdził, że zabieg będzie niezbędny. Brytyjczyk udał się do szpitala w wyznaczonym terminie, ale już w placówce okazało się, że gorączkuje. Lekarze postanowili wykonać mu test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny!

101-latek pozostał w szpitalu pod obserwacją specjalistów, ale jego organizm doskonale poradził sobie z chorobą COVID-19! Dzisiaj mężczyzna jest zdrowy i poza bólem nogi nic mu nie dolega! 

Lekarze zajmujący się Brytyjczykiem postanowili zrobić sobie z nim zdjęcie przed samym opuszczeniem przez niego szpitala. Na fotografii Keith pozuje na wózku inwalidzkim w profesjonalnej maseczce ochronnej w otoczeniu osób, które opiekowały się nim na oddziale. Fotka udostępniona przez lekarzy na profilach szpitala w mediach społecznościowych doczekała się kilkuset komentarzy i kilkuset udostępnień!

I nic dziwnego. Takie informacje bardzo cieszą!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów