Koronawirus na pogrzebie Jerzego Pilcha? Wśród żałobników były znane osoby

Jerzy Pilch w okularach na czarno-białym zdjęciu
Fotografia: MIESZKO STANISLAWSKI/REPORTER/East News

WP donosi, że po ceremonii u żałobników wykryto zakażenia.

4 czerwca w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kielcach odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Pilcha. Pisarz zmarł 29 maja. W ceremonii udział wzięło wiele osób, w tym ludzie znani ze świata kultury, literatury, filmu, a nawet sportu. Teraz media obiegły niepokojące informacje. Wirtualna Polska podaje, że kilku żałobników po pogrzebie miało zgłosić się do powiatowego sanepidu. Według informacji podawanych przez serwis, u części z nich miało dojść do zakażenia koronawirusem, choć jak na razie sanepid nie potwierdził tych informacji. 

Zobacz także: Nie żyje znany dziennikarz. Informację o śmierci przekazała Natalia Kukulska

Koronawirus na pogrzebie Pilcha? U żałobników miało dojść do zakażenia

Redakcja WP podaje, że kilku anonimowych uczestników pogrzebu miało potwierdzić, że doszło u nich do zakażenia SARS-CoV-2. 

Z dalszych informacji podanych przez portal wynika, że niektórzy żałobnicy sami mieli zgłosić się do sanepidu z objawami koronawirusa. Jak na razie żaden przypadek nie został potwierdzony przez sanepid. Do redakcji WP  miało zgłosić się co najmniej pięciu uczestników, którzy podejrzewają u siebie zakażenie. Część z nich miała zrobić testy na własną rękę.

Do informacji o zakażeniu odniósł się na Facebooku także inny pisarz, Zygmunt Miłoszewski.

Dowiedziałem się, że osoba, z którą spędziłem w niedzielę kilka godzin na sympatycznej rozmowie w zamkniętym pomieszczeniu (Kumpel Wirusolog: idealne warunki transmisji) i która była obecna na pogrzebie Jerzego Pilcha – które to wydarzenie okazało się być w ramach ostatniego żartu Wielkiego Złośliwca ogniskiem pandemii – jest chora na koronawirusa - napisał. 

Na pogrzebie Jerzego Pilcha obecni byli m.in.: Andrzej Grabowski, Grzegorz Turnau oraz Jan Nowicki. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

Zobacz także: Chcesz zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem? Wykonuj regularnie tę jedną rzecz! 

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów