Koronawirus zmutował! Eksperci twierdzą, że jest teraz bardziej zaraźliwy

Zuzanna Morska 06.05.2020
Koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Naukowcy z laboratorium w Los Alamos nie mają wątpliwości - koronawirus SARS-CoV-2 zmutował. I teraz może być jeszcze groźniejszy.

Koronawirus wciąż szaleje na świecie - liczba zakażonych i zgonów wywołanych chorobą COVID-19 rośnie. I choć eksperci pracują nad szczepionką, a patogen z dnia na dzień jest coraz lepiej znany, pojawiają się też gorsze wiadomości.

Specjaliści z Los Alamos National Laboratory w stanie Nowy Meksyk w USA odkryli, że koronawirus SARS-CoV-2 zmutował i teraz jest jeszcze bardziej zaraźliwy.

Koronawirus mutuje. Jest coraz bardziej zaraźliwy

Naukowcy z amerykańskiego laboratorium nie mają wątpliwości, że koronawirus mutuje. Dzisiaj już nie wygląda jak ten pierwotny patogen, który dotarł do Europy z miasta Wuhan.

Nowy szczep - D614G - zadomowił się na naszym kontynencie już w lutym i wygląda na to, że jest dużo bardziej zaraźliwy niż poprzedni. To właśnie ta wersja SARS-CoV-2 dotarła m.in. na wschodnie wybrzeże USA.

Warto dodać, że w niektórych krajach występuje tylko ta odmiana koronawirusa, a eksperci twierdzą, że jest ona dużo bardziej zaraźliwa niż pierwotna. W dodatku ta odmiana koronawirusa sprawia, że ludzie mogą być bardziej podatni na powtórne zakażenie.

Naukowcy z Los Alamos opublikowali raport, z którego wynika, że odkryli 14 mutacji koronawirusa. Przeanalizowali ponad 6000 sekwencji koronawirusów z całego świata, które zostały zebrane przez Global Initiative for Sharing All Influenza Data.

Nowy Jork w dobie koronawirusa wygląda jak z filmu grozy. Zobaczcie te przerażające zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów