Nie wiesz, co zrobić z psem w czasie kwarantanny? Pomoże ci grupa Pies w Koronie!

Paulina Ermel 26.03.2020
Pies
Fotografia: Shutterstock

Jesteś objęty kwarantanną i nie możesz wyjść z psem na spacer? A może dopadła cię infekcja i w obliczu koronawirusa nie chcesz wychodzić na zewnątrz? Teraz z pomocą przychodzi grupa Pies w Koronie!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość z nas w ostatnim czasie siedzi w domach. Pracujemy zdalnie, a na zewnątrz wychodzimy tylko po zakupy czy z psem. Jednak czasem i takie scenariusze nie wchodzą w grę. Dotyczy to głównie osób, które zostały objęte przymusową kwarantanną, bo istnieje ryzyko, że mogły zarazić się koronawirusem. To samo dotyczy osób, które przechodzą infekcje czy są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem.

A co jeśli takie osoby mają psa i nie mogą wyprowadzić go na spacer? Na pomoc im rusza grupa Pies w Koronie! Powstała po to, aby wspomóc wszystkich, którzy mają czworonogi, a nie mogą się nimi samodzielnie zająć.

Koronarwirus: grupa Pies w Koronie pomoże właścicielom objętym kwarantanną

Grupa Pies w Koronie powstała po to, aby zaopiekować się zwierzakiem osoby, która w okresie epidemii nie może się nim odpowiednio zająć. Praca wolontariuszy tej organizacji polega na tym, że wyprowadzają oni takiego psa albo nawet na jakiś czas przejmują całkowitą opiekę nad nim.

Grupa działa na Facebooku i tą drogą można poprosić właśnie o jej wsparcie. Także tutaj można dołączyć do szeregów grupy, jeśli chce się w ten sposób pomagać.

Pies w Koronie - grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19. Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko - NIE BÓJ SIĘ POPROSIĆ O POMOC. Chcesz i możesz POMÓC wyprowadzić psa lub przejąć tymczasową opiekę nad zwierzęciem - napisz! - czytamy w oświadczeniu marki.

Co najważniejsze, Pies w Koronie działa tak, że podczas przekazywania zwierzaka nie dochodzi do kontaktu między ludźmi - a to niezwykle ważne w dobie tak wielu zakażeń wirusem. Właściciel powinien założyć psu obrożę, zapiąć smycz i wystawić zwierzaka przed drzwi w chwili, kiedy pojawi się wolontariusz.

Grupa stworzyła też listę zasad, do których muszą stosować się chętni do opieki nad zwierzętami. Przede wszystkim przed wyprowadzeniem psa zakładamy jednorazowe rękawiczki. Warto powstrzymać się od dotykania zwierzaka, a można też przymocować mu do obroży żółtą wstążkę, która będzie sygnalizowała innym spacerowiczom, że pies nie należy do nas i może być bardzo czujny. 

Co sądzicie o takim pomyśle?

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów