Korneliusz zbliża się do Polski. IMGW wydał ostrzeżenia!

Magdalena Barszczak 07.03.2019
Niż Korneliusz, ostrzeżenia IMGW
Fotografia: East News

Będzie niebezpiecznie!

Niż Bennet, który przyniósł silny wiatr i wyrządził w Polsce wiele szkód, stopniowo odchodzi. Niestety, do naszego kraju zbliża się kolejny układ niskiego ciśnienia. Korneliusz zapewni nam ciepłą aurę, ale znów namiesza w pogodzie. IMGW wydał ostrzeżenia.

Zobacz także: Mammatus nad Polską. Niezwykły widok na niebie

Niż Korneliusz nad Polską. Ostrzeżenia pogodowe

Ostatnie dni to istna wybuchowa mieszanka w pogodzie. Wzrost temperatur nawet do 20 stopni, po czym jej spadek, a do tego silny wiatr, deszcz i grad. Na razie nic wskazuje na to, by miało się to zmienić. Nad Polskę nadchodzi Korneliusz, czyli niż znad Morza Północnego, który będzie kształtował aurę w naszej części Europy.

Wraz z Korneliuszem możemy spodziewać się ocieplenia. W czwartek termometry pokażą od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 18 stopni na Dolnym Śląsku. W przeważającej części kraju będzie słonecznie, jednak na północy i zachodzie Polski spodziewane są opady deszczu. Korneliusz, niestety, podobnie jak Bennet, przyniesie silny wiatr.

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wiatr powieje z prędkością do 85 km/h. W Tatrach pojawi się halny, którego porywy osiągną z kolei 100 km/h. W ciągu kolejnych godzin planowane są alerty o silnym wietrze dla większości obszarów Polski.

IMGW przypomina, że silny wiatr może stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia oraz życia. Zachowajmy ostrożność i obserwujmy komunikaty pogodowe! 

Zobacz także: Wyż Frauke nad Polską. Czeka nas drastyczna zmiana pogody!

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, która pora roku jest dla ciebie!

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.
Rozwiąż quiz

Którą porą roku jesteś?

Na zdjęciu został przedstawione drzewo w czterech sceneriach: zimowej, wiosennej, jesiennej, letniej.

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów