Kora z synem na historycznej okładce czasopisma. My jej nie poznaliśmy!

Katarzyna Leszczyńska 02.08.2018
Kora pozuje z synem, mężem i psem.
Fotografia: EAST NEWS

Od śmierci Kory wszyscy wspominają wokalistkę. Redakcja czasopisma "Przekrój" w związku z tym opublikowała wyjątkową okładkę. Nie poznalibyście jej!

28 lipca nad ranem odeszła Kora. O śmierci wokalistki poinformował jej wieloletni partner, Kamil Sipowicz, na Facebooku. Od tej pory wszyscy, począwszy od gwiazd, a skończywszy na wiernych fanach wokalistki, wspominają ją. Z tej okazji kwartalnik "Przekrój" opublikował wyjątkową okładkę z udziałem Olgi Jackowskiej.

Historyczna okładka z Korą i jej synem

Redaktorzy "Przekroju" postanowili pożegnać wokalistkę w wyjątkowy sposób. Na Facebooku zamieścili legendarną okładkę, na której wystąpiła Kora z synem. Pochodzi ona z archiwalnego numeru "Przekroju" z 1974 roku. To tym bardziej wyjątkowe wydanie, ponieważ ukazało się z okazji Dnia Matki. Autorem fotografii jest Wojciech Plewiński, który przez lata tworzył okładki czasopisma.

Nie da się ukryć, że Kora na tym zdjęciu wygląda zupełnie inaczej niż w ostatnich latach, z których ją pamiętamy. W momencie wykonania zdjęcia miała zaledwie 23 lata. Nas niesamowicie poruszyło to wspomnienie. Również internauci byli wzruszeni, a wielu z nich swoje emocje opisało w komentarzach pod postem redakcji.

Pamiętam to zdjęcie, bo zachwycałam się nim jako nastolatka.

Kora, od zawsze mój ideał kobiety, wolna i niezależna, wrażliwa i bardzo kobieca.

Nie do wiary. Piękna kobieta. Nigdy bym nie poznała, że to Kora.

Piękne zdjęcie, piękna pamiątka.

A jak wam się podoba taka Kora? To bez wątpienia piękna pamiątka.

Zobacz także: To ostatnie zdjęcie, jakie Kora opublikowała przed śmiercią. Dziękowała za życzenia urodzinowe

Zarobki artystów za trasy koncertowe w 1. połowie 2018 roku:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów