Premier zniósł kolejne obostrzenia! Koniec z maseczkami, otwarte kina i organizacja wesel to początek

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej
Fotografia: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Mateusz Morawiecki ogłosił IV etap luzowania obostrzeń i znosi obowiązek noszenia maseczek! Otwarte kina i siłownie to dopiero początek. Co z weselami?

Nadszedł przełomowy moment w luzowaniu obostrzeń, a przede wszystkim etap, na który wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy. Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej ogłosił, że zostaną otwarte siłownie i kina. Oficjalnie zdjął też obowiązek noszenia maseczek na dworze i w końcu podał oficjalne informacje dotyczące organizacji wesel w naszym kraju. Jak to wszystko będzie wyglądać?

Zobacz także: Wycofane obostrzenia mogą wrócić?! Niepokojące słowa ministra Szumowskiego

Koniec z noszeniem maseczek! Otwarte kina i siłownie. Co z weselami?

W środę, 27 maja, odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra kultury Piotra Glińskiego. Wspólnie ogłosili znoszenie kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem.

Od 30 maja zostaje zniesiony obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Pod warunkiem, że zachowany jest dystans społeczny 2 metrów. W sklepie, kinach i kościołach maseczki nadal będą obowiązywać. 

W sklepach, restauracjach, kawiarniach i barach nie będzie limitów co do ilości osób, z zachowaniem dystansu 2 metrów. Limity wiernych w kościołach także przestają obowiązywać. 

Od 6 czerwca ponownie zostają wprowadzone zgromadzenia do 150 osób. Dotyczyć to będzie m.in. wesel, o których głośno mówiło się od dłuższego czasu. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. 

6 czerwca zostają otwarte kina, teatry, filharmonie, opery, siłownie, baseny, kluby fitness, salony masażu i wszelkie sale zabaw oraz parki rozrywki. Wymogi w miejscach kultury to 50% publiczności i wszyscy powinni mieć na sobie maseczki. Mogą być także organizowane koncerty plenerowe do 150 osób. 

Zobacz także: Jackowski przewiduje, że czeka nas coś gorszego niż koronawirus! "Zacznie się nagle" 

Siłownie znów zostaną otwarte! Czy będą wyglądać tak jak w innych krajach?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów