Kasia Kowalska zagrała w Ciechanowie koncert w czasie epidemii. Sanepid nałożył na ogranizatorów ogromną karę!

Zuzanna Morska 06.05.2020
Kasia Kowalska
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Występ w ramach "Koncertowania pod blokami" władze Ciechanowa zapamiętają na długo. Sanepid nałożył na nie karę za nieodpowiednie przygotowanie projektu w czasach epidemii koronawirusa.

Władze Ciechanowa postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w tym trudnym okresie, jakim jest epidemia koronawirusa. Zorganizowały one bowiem cykl występów w ramach "Koncertowania pod blokami", które mieszkańcy mogliby oglądać z okien i balkonów swoich mieszkań.

Jedną z artystek, która zgodziła się wziąć udział w projekcie, była Kasia Kowalska. Wokalistka wystąpiła 2 maja w Ciechanowie i właśnie wtedy sytuacja wymknęła się spod kontroli. Mieszkańcy zamiast oglądać jej koncert z mieszkań, zaczęli gromadzić się pod sceną. Przede wszystkim liczba widzów przekroczyła 50 osób, a w dodatku nie zachowywali oni bezpiecznego dystansu.

Zdrowie i życie mieszkańców zostało zagrożone przez to, że samorząd nie zabezpieczył odpowiednio całego przedsięwzięcia. Właśnie dlatego ciechanowski sanepid nałożył na organizatorów bardzo wysoką karę!

Zobacz także

Koncert Kasi Kowalskiej w czasie epidemii. Sanepid nakłada na organizatorów karę

Organizatorami "Koncertowania pod blokami" byli Urząd Miasta w Ciechanowie i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej. Rekomendowali oni, aby mieszkańcy miasta słuchali muzyki z okien bądź balkonów swoich mieszkań.

Niestety lokalni się do tego nie zastosowali, dlatego też na gminę nałożono karę za nieodpowiednie przygotowanie projektu.

Wymierzyłam karę w wysokości 30 tysięcy złotych na gminę miejską Ciechanów. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem doręczenia. Dzisiaj decyzja została doręczona - czytamy na stronie TVN24.pl słowa dyrektor dyrektor ciechanowskiego sanepidu Wiesławy Krawczyk.

Kara dotyczy nieprzestrzegania zakazu zgromadzeń, które miało miejsce 2 maja podczas koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. To właśnie wtedy 100-150 osób zebrało się pod sceną, w dodatku nie przestrzegając bezpiecznej 2-metrowej odległości od siebie.

W sieci można znaleźć liczne nagrania i zdjęcia z tego koncertu.

Przypominamy, że "Koncertowanie pod blokami" odbywało się w Ciechanowie od 27 kwietnia i miało trwać do 6 maja. Jednak po incydencie na koncercie Kasi Kowalskiej odwołano następne występy.

EN_01427099_0012
Fotografia: VIPHOTO/Eastnews
EN_01427098_0029
Fotografia: VIPHOTO/Eastnews

Nowy Jork w dobie koronawirusa wygląda jak z filmu grozy. Zobaczcie te przerażające zdjęcia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów