Komputer wybrał najpiękniejsze kobiety świata. Ich rysy twarzy są bliskie greckiemu ideałowi piękna

Redakcja 29.11.2016
Amber Heard
Fotografia: East News

Program Juliana De Silvy obliczył w procentach, która gwiazda jest najbliższa ideałowi. 

Doktor Julian De Silva to znany w Wielkiej Brytanii chirurg plastyczny, o którym od kilku miesięcy głośno jest niemal na całym świecie. Przygotował bowiem portret kobiety doskonałej, a wręcz idealnej. Wystarczy mieć nos Kate Middleton, czoło Miley Cyrus, oczy Keiry Knightley, policzki Angeliny Jolie, brwi Jennifer Lopez i usta Penelope Cruz, by być tą jedyną, najlepszą, najdoskonalszą. Portret idealnej twarzy powstał w oparciu o najczęstsze prośby pacjentek De Silvy, które chciały wyglądać tak, jak wyżej wspomniane kobiety. 

Teraz jednak, chirurg posunął się jeszcze o krok dalej. Za pomocą wzoru matematycznego przygotował ranking najpiękniejszych kobiet na świecie. Stworzono program, który sprawdził odległości między oczami, brwiami, nosem, jak również policzkami największych hollywoodzkich gwiazd pod kątem zbieżności z ideałem. Za wzorzec posłużyły mu proporcje, które niegdyś w swoich pracach wykorzystywał chociażby Leonardo da Vinci. 

Dzięki tej przełomowej technologii rozwiązaliśmy kilka tajemnic tego, co czyni kogoś fizycznie pięknym. Efekty były zaskakujące i pokazały, że wiele spośród najsłynniejszych aktorek i modelek miało rysy bliskie greckiemu ideałowi piękna - powiedział Julian De Silva, a jego wypowiedź przytacza Hellomagazine.com.

Najpiękniejszą kobietą świata, która może pochwalić się wręcz idealnymi rysami twarzy jest aktorka Amber Heard, znana głównie z krótkiego małżeństwa z Johnnym Deppem, którego oskarżyła o stosowanie przemocy. Zdaniem lekarza, a raczej komputera, Heard ma w sobie aż 91, 85 procent ideału. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazła się Kim Kardashian z wynikiem 91,39 procent. Najbardziej znana celebrytka na świecie, prywatnie żona Kanye Westa od lat kusi swoim ciałem. Teraz okazało się, że również jej twarz jest bez zarzutu. Ostatnie miejsce na podium zajmuje jedna z najsłynniejszych brytyjskich modelek, Kate Moss z wynikiem 91,06 procent. 

Poza podium, ale wciąż w ścisłej dziesiątce znalazły się Emily Ratajkowski (90,80 procent), Kendall Jenner (90,18 procent), Helen Mirren (89,93 procent), Scarlett Johansson (89,82 procent), Selena Gomez (89,97 procent), Marylin Monroe (89,41 procent) i Jennifer Lawrence (89,24 procent).

Amber Heard
Fotografia: ONS

Amber Heard

Kim Kardashian
Fotografia: ONS

Kim Kardashian

Kate Moss
Fotografia: ONS

Kate Moss

Emily Ratajkowski
Fotografia: ONS

Emily Ratajkowski

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów