Kolejne informacje w sprawie Jarosława B. "Zgwałcenie miało walor brutalnego"

Jarosław Bieniuk
Fotografia: Instagram.com/jaretpalmer

Tym razem głos w zabrał adwokat ofiary.

16 kwietnia pisaliśmy o tym, że Jarosław B. został zatrzymany na podstawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Teraz do mediów trafiły kolejne informacje w tej sprawie. Tym razem głos w zabrał adwokat domniemanej ofiary.

"Zgwałcenie miało walor brutalnego"

Adwokat domniemanej ofiary w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że kobieta przeszła obdukcję lekarską i została przesłuchana przez sąd.

Do tej pory zostały podjęte takie czynności jak obdukcja, pierwsza pomoc, opatrzenie, bo zgwałcenie miało walor brutalnego - powiedział adwokat Oskar Skibicki w rozmowie z WP Kobieta.

Pełnomocniczka Jarosława B. w rozmowie z Fakt 24 porównała tę sytuację do afery z Leicester City. Przypomnijmy, że 2004 roku trzech piłkarzy klubu Leicester City zostało oskarżonych o napaść seksualną podczas jednego ze zgrupowań w hiszpańskiej La Mandze. Okazało się, że wykonane później badania DNA niczego nie wykazały. Kobieta chciała wyłudzić w ten sposób pieniądze od piłkarzy.

W tej sprawie zabrała też głos Natalia Siwiec. Modelka w rozmowie z Fakt24 wyznała, że dobrze zna Jarosława B. i nie wierzy, że dopuścił się tych czynów:

Jarek jest dobrze wychowany i szarmancki wobec kobiet. Wszystkie traktuje z szacunkiem. Zawsze miły, spokojny i opanowany - powiedziała modelka w rozmowie z serwisem "Fakt24".

Edit: oświadczenie Jarosława B.

18 kwietnia Jarosław B. wydał oficjalne oświadczenie w sprawie tych oskarżeń:

Informacje pojawiające się w mediach na temat rzekomo zarzucanych mi czynów są szokujące, zarówno dla Państwa, jak i dla mnie. Oskarżenia te są nieprawdziwe i formułowane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści materialnych. (...) Pragnę podkreślić, że jestem niewinny, dlatego też niezwłocznie i dobrowolnie stawiłem się na posterunku policji. Od początku wyrażałem i w dalszym ciągu wyrażam swoją pełną gotowość do współpracy z wymiarem sprawiedliwości w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji (...) Niesłuszne oskarżenia formułowane pod moim adresem godzą bezpośrednio w moje dobre imię, jak i destrukcyjnie wpływają na dobro i kondycję psychiczną moich dzieci. Do zakończenia postępowania i finalnej decyzji sądu, zwracam się z prośbą do przedstawicieli mediów o wstrzymanie się od formułowania jednoznacznych ocen pod moim adresem oraz uszanowanie prawa członków mojej rodziny do prywatności w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Proszę także Państwa – przedstawicieli mediów o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska w przygotowywanych artykułach medialnych – bo tak właśnie należy postępować wobec osób niewinnych.

Polskie gwiazdy nadają swoim dzieciom bardzo oryginalne imiona. Zebraliśmy te najbardziej wyjątkowe. Zobaczcie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów