Kobiety wskazały modele butów, w których mężczyźni wyglądają atrakcyjniej

Martyna Kraus 03.08.2016
Męskie buty
Fotografia: YouTube

W anonimowej ankiecie kobiety wybrały najlepsze obuwie na konkretną okazję (lub jej brak). 

Redakcja amerykańskiego portalu Huffingtonpost.com przeprowadziła anonimową ankietę pośród ponad 200 swoich czytelniczek, którym zadała szczegółowe pytania związane z męskim obuwiem.

Panie zapytano, jakie buty są ich zdaniem odpowiednie na poszczególne okazje, jakich wolałyby, aby mężczyźni szczególnie unikali, a które wydają się im najbardziej atrakcyjne. Większość kobiet była zachwycona możliwością wpłynięcia na męskie wybory tej części garderoby, gdyż wydają się im ona niezwykle ważna. Panowie nie byliby jednak zadowoleni, ponieważ wśród przykładowych odpowiedzi zabrakło butów sportowych, w których większość mężczyzn chodzi najchętniej. W zestawieniu nie pojawiły się też buty ze sztucznej skóry, a jak się okazało, nie każdy mężczyzna chce chodzić w tych z naturalnej.

A to takie buty...

Wybór odpowiedniego obuwia powinien być o tyle istotny, że podobno na jego podstawie można określić niektóre cechy naszego charakteru, a także nasz stosunek do życia. Każdy zna to uczucie, kiedy spokojnie, nonszalancko idziemy sobie ulicą, aż tu nagle, z tłumu wyjawia się osobnik płci przeciwnej i mierzy nas wzrokiem, z góry na dół. Podobno, kiedy kobiety skanują w ten sposób mężczyzn, niektóre elementy ich garderoby i wyglądu zauważają szybciej niż inne. Jednym z tych, które panie widzą, jako pierwszy są buty.

Kobiety zdecydowały, że najodpowiedniejsze do pracy w biurze są zabudowane skórzane buty. Najlepiej, aby miały niewysoki obcas, były lekkie i sznurowane. Panie postawiły też na kolor brązowy, jako mniej oficjalny. Najatrakcyjniejszymi butami, jakie mężczyźni mogą założyć na plażę lub spacerując po kurorcie są japonki, ale zaraz za nimi pojawiły się espadryle. Kolejne pytanie było najważniejsze, ponieważ dotyczyło wyboru obuwia na randkę.

+10 do atrakcyjności 

Przy takiej okazji mamy dosłownie kilka minut, aby się zaprezentować z jak najlepszej strony, więc warto postawić na to, co sprawdzi się zdaniem 60% kobiet, czyli zamszowe buty za kostkę. Powinny być lekkie, na cienkiej podeszwie, wiązane i w jasnym kolorze. Natomiast idealne buty dla partnera, który będzie towarzyszył kobiecie na ślubie przyjaciółki, to takie, które podobne są do wersji biurowej. Nieraz pojawiają się też okazje, gdy nie trzeba ubierać się elegancko, na przykład na spotkanie ze znajomymi lub grilla. Tutaj zdaniem kobiet najbardziej atrakcyjnie będą wyglądać mężczyźni, którzy wystąpią w białych, wsuwanych tenisówkach.

Decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego obuwia na daną okazję podejmujemy codziennie rano wychodząc z domu. Robimy to bardziej, lub mniej świadomie, ale jeśli nie chcemy odstarszyć miłości naszego życia, powinniśmy zwrócić swe oczy ku temu, w co wsuwamy stopy. Oczywiście, liczy się również męskie poczucie humoru i dobre maniery, ale wygląd zewnętrzny to po prostu pierwsze, na co zwracamy uwagę.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów