Ciężarna kobieta została wyproszona z restauracji za "nieodpowiedni strój". Internauci stają w jej obronie

Anna Respondek 07.09.2017
Charisha Gobin
Fotografia: Facebook/Charisha Gobin

Czy obsługa restauracji postąpiła słusznie?

Charisha Gobin wybrała się wraz z rodziną do restauracji Buzz In Steakhouse, chciała spędzić miły wieczór, jednak stało się zupełnie inaczej. Sytuacja, do której doszło, poruszyła internautów na całym świecie. Czy słusznie?  

Kobieta jest w siódmym miesiącu ciąży. W wieczór, który postanowiła spędzić z rodziną na kolacji, było bardzo gorąco i dlatego kobieta ubrała crop top, który zupełnie odsłonił jej ciążowy brzuch. Zaraz po przekroczeniu progu restauracji Gobin usłyszała, że musi opuścić lokal, ponieważ jej strój pozostawia wiele do życzenia. 

Ciężarna kobieta
Fotografia: Facebook/Charisha Gobin

W rozmowie z telewizją KIRO, manager restauracji powiedział, że wyznają politykę "brak butów, brak koszuli, brak obsługi". Kobiety to jednak nie przekonuje. Uważa, że koszulka nie miała ani dekoltu i posiadała rękawki, to powinno wystarczyć. Dodała, że gdyby w takiej bluzce pojawiła się młoda, szczupła dziewczyna, to na pewno zostałaby inaczej potraktowana. 

Restauracja oficjalnie przeprasza

Restauracja na swoim facebookowym koncie wystosowała oficjalne przeprosiny i zapewniła, że chodziło jedynie o komfort wszystkich klientów.

Szczerze przepraszamy za to nieporozumienie. Postaramy się, aby pracownicy przestrzegając reguł, zapewnili wszystkim gościom odpowiedni komfort. Pracownik, o którym mowa, jest z nami od 20 lat i nie miał na myśli niczego złego. Raz jeszcze serdecznie przepraszamy - napisali

Restauracja stanęła w obronie swojego pracownika i próbowała wytłumaczyć jego zachowanie, czy słusznie?

Internauci bronią kobiety

Pod postem restauracji pojawiło się wiele komentarzy, w znacznej części internauci bronili kobiety.

Wymówki... Pracowałam w Applebee's, która jest dużą korporacją i nigdy nie odmówiliśmy obsługi kobiecie w ciąży, tylko dlatego, że pokazała brzuch.

Była zakryta bardziej, niż niejedna z innych osób, to nic nieprzyzwoitego biorąc pod uwagę taki gorąc. 

Buzz Inn to jakiś żart. Niedobre jedzenie i czy widzieliście niektórych klientów? Połowie mężczyzn wystają wielkie brzuchy. Ona wyglądała uroczo - pisali. 

Pojawiły się jednak również głosy, które popierały zachowanie pracownika. 

Nie macie za co przepraszać, to nie było obrażające. To nie w porządku iść do restauracji w czymś, co nie zasłania twojej klatki piersiowej czy brzucha. Bez względu na to czy ktoś jest w ciąży, czy nie - bronili restauracji. 

A Wy, co o tym sądzicie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów