Kobieta przekazała na WOŚP pierścionek zaręczynowy. Tego, co stało się później, nikt nie przewidział

Redakcja 06.02.2017
Jerzy Owsiak
Fotografia: East News

Powiedzenie "dobro powraca" wcale nie jest na wyrost. A wprost przeciwnie. 

Mieszkanka Swarzędza położonego niedaleko Poznania, może mówić o niebywałym szczęściu. Violetta Łukaszewska na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddała swój pierścionek zaręczynowy.

Okazja wydała jej się szczególna - w tym roku nie tylko Orkiestra obchodziła swoje 25-lecie, ale i pani Violetta i jej mąż świętowali 25. rocznicę swojego ślubu. Jednak, ta aukcja od początku była inna niż wszystkie. 

Pierwsza osoba, która wylicytowała pierścionek szybko przekazała go ponownie do sztabu WOŚP. Jak podaje Tvn24.pl, kolejna osoba postąpiła identycznie. Wystarczyły dwie licytacje, alby na koncie Orkiestry przybyło tysiąc złotych. To jednak nie koniec tej historii. Gdy rozpoczynała się trzecia licytacja w Swarzędzu, rodzina kobiety, która podarowała swój pierścionek, chciała zebrać potrzebną sumę i wylicytować go, tak, aby mógł wrócić do swojej właścicielki. Niestety, nie udało się zebrać potrzebnej sumy, a pierścionek stał się własnością Ewy Szpot-Marciniak, która zapłaciła za niego 1800 złotych. Nie cieszyła się nim jednak zbyt długo. Chwilę później podeszła do rodowitej właścicielki i...oddała go. 

Stwierdziłam, że skoro ta pani przekazuje taką sentymentalną pamiątkę na WOŚP, to fajnie byłoby, by do niej wrócił - tłumaczy Ewa Szpot-Marciniak w rozmowie z Tvn24.pl. 

Zaskoczenie na twarzy Violetty Łukaszewskiej możemy sobie tylko wyobrazić. Cała sytuacja tak ją wzruszyła, że kobieta już teraz postanowiła, że w przyszłym roku, gdy zorganizowany zostanie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponownie odda na aukcję swój pierścionek zaręczynowy. Kto wie, może znów do niej powróci? 

W tym roku Orkiestra zagrała już po raz dwudziesty piąty
Fotografia: ONS

W tym roku Orkiestra zagrała już po raz dwudziesty piąty

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów