Klinika w Irlandii zatrudni osobę do głaskania kotów. Jest jeden haczyk

Emilia Klima 26.05.2017
Klinika w Irlandii zatrudni osobę do głaskania kotów
Fotografia: Pixabay

Jeśli lubicie koty i szukacie pracy, możecie rozważyć przeprowadzkę do Dublina. 

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia - to ponoć najcenniejsza wskazówka dla osób zmęczonych swoim codziennym zajęciem albo takich, które są na początku swojej drogi zawodowej. Co jeśli jedyną rzeczą, która sprawia ci radość w życiu, jest głaskanie kotów? Klinika weterynaryjna w Dublinie oferuje rozwiązanie. Placówka w Dublinie poszukuje osoby na stanowisko "głaskacz kotów". To nie żart.

Na czym dokładnie polegałaby praca? Najważniejsza jest miłość do kotów. Reszta została sprecyzowana w ogłoszeniu:

Kandydat musi mieć delikatne dłonie zdolne do głaskania kota przez wiele godzin. Do tego przyjemny głos, który ukoi nerwy naszych kocich pacjentów. Mile widziana zdolność do rozpoznawania różnego rodzaju mruczenia - czytamy.

4ec2b69b-d4ed-475e-94cc-f6d5c967cee8

Idealna praca dla miłośników kotów?

Brzmi jak praca idealna? Na przeszkodzie może stanąć miłość do psów - te do kliniki wstępu nie mają. Jest jeszcze jeden drobny szczegół - pracę może podjąć tylko osoba z odpowiednim certyfikatem od Rady Weterynaryjnej w Dublinie. Wygląda na to, że głaskać koty w odpowiedni sposób też trzeba potrafić. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych w 2015 udowodnili w badaniu, że głaskanie ma pozytywny wpływ na zdrowie kotów.

Koty, które przed rozpoczęciem badania (polegało ono na codziennym głaskaniu przez tydzień) były przestraszone i drażliwe, po jego zakończeniu były spokojniejsze i bardziej przyjaźnie nastawione do swoich opiekunów - czytamy.

To co, wysyłamy aplikację? ;-)

oZrv7
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów