Klientów Wizz Air czekają zmiany. Nie wszystkim się one spodobają

Redakcja 06.07.2017
Wizz Air
Fotografia: ONS

Ze zmian nie wszyscy pasażerowie będą zadowoleni. 

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air planują zmienić regulamin dotyczący możliwości wniesienia bagażu podręcznego na pokład samolotu. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Fly4free.pl, najważniejszą zmianą wprowadzoną przez przewoźnika będzie zniesienie podziału bagażu podręcznego na mały (do tej pory bezpłatny) i duży (płatny). Jego wymiary i limity wagowe mają zostać ujednolicone, ale wciąż nieznane są szczegóły. 

Klienci, którzy chcieliby mieć gwarancję, że ich bagaż podręczny znajdzie się na pokładzie, będą mogli uiścić stosowną opłatę. Ci, którzy tego nie zrobią, będą musieli liczyć się z tym, że ich walizka trafi do luku bagażowego. 

W nowej formule bagaż podręczny będzie płatny, ale opłata nie będzie obowiązkowa. Jak to możliwe? Opłata będzie gwarancją, że pasażer będzie mógł wnieść swój bagaż podręczny na pokład - czytamy na Fly4free.pl. 

Dobra zmiana?

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami portalu, wszystko zależeć będzie od typu maszyny, którą wykonywany będzie lot. W przypadku Airbusów A320 bagaż na pokład samolotu będzie mogło zabrać pierwsze 80 osób, które za niego zapłaci. W przypadku lotu maszyną Airbus A321, będzie to pierwsze 90 osób. 

To jednak nie koniec zmian. Kolejna dotyczyć ma bagażu nadawanego. Konkretnie, jego waga może zostać zmniejszona z 23 do 20 kilogramów. Prawdopodobnie nie zmieni się jednak cena, którą trzeba zapłacić za jego nadanie. Nie zmieni się również cena za nadanie dużego bagażu do 32 kilogramów.

Jak podaje Fly4free.pl, nowa polityka bagażowa ma dotyczyć transakcji dokonywanych już od 19 lipca, ale obowiązywać będzie tych pasażerów, którzy z linii lotniczych korzystać będą od 29 października. Klienci, którzy mają już zakupiony bilet na lot po 29 października, zostaną poinformowali o wprowadzonych zmianach.

Sprawdź również dostępne modele walizek męskich

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów