Kirk Douglas zmarł w wieku 103 lat. Zeta-Jones: "Już za tobą tęsknię". Gwiazdy żegnają legendę kina

Catherine Zeta-Jones i Kirk Douglas uśmiechnięci i przytuleni pozują do zdjęcia
Fotografia: Instagram/East News

Informacja o śmierci Kirka Douglasa zasmuciła jego fanów, ale także inne gwiazdy. Zagraniczni aktorzy i polscy artyści żegnają legendę Hollywood wzruszającymi wpisami.

5 lutego 2020 zmarł Kirk Douglas, legenda amerykańskiego kina i jeden z ostatnich gwiazdorów "złotej ery Hollywood". O jego śmierci poinformował jego syn, Michael Douglas, w imieniu całej rodziny. Ta informacja zasmuciła fanów aktora, ale również inne gwiazdy, które przy pomocy swoich kont na portalach społecznościowych żegnają legendę kina. Wśród nich oczywiście żona jego syna, Catherine Zeta-Jones, która zamieściła wzruszające słowa, a także Weronika Rosati.

Zobacz także: Nie żyje Kobe Bryant. Gwiazdy żegnają zawodnika NBA

Kirk Douglas nie żyje. Gwiazdy żegnają legendę kina

O śmierci Kirka Douglasa jako pierwszy poinformował jego syn w imieniu całej rodziny.

Michael Douglas we wpisie o śmierci ojca zamieścił wzruszające słowa, w których pokazał ludzkie oblicze legendy.

Dla mnie i moich braci był po prostu tatą, dla Catherine [Zety-Jones] był wspaniały teściem, dla swoich wnuków i prawnuków - kochającym dziadkiem, a dla żony - cudownym mężem. Tato, kocham cię i jestem dumny, że mogę być twoim synem - napisał.

Również Catherine Zeta-Jones postanowiła pożegnać w ten sposób swojego ukochanego teścia.

Będę cię kochać do końca mojego życia. Już za tobą tęsknię. Śpij dobrze - napisała.

Nie tylko najbliżsi zamieścili wzruszające wpisy. Także inne gwiazdy postanowiły pożegnać w ten sposób legendarnego aktora. Wśród nich wzruszający post zamieścił Arnold Schwarzenegger

Kirk Douglas był ikoną. Trudno opisać słowami, co dla mnie znaczyła praca z taką legendą, na której filmach dorastałem, będąc dzieckiem i oglądając westerny z jego udziałem w małym kinie w Australii. To był prawdziwy bohater. Kiedy wreszcie go spotkałem, nie mógł potraktować mnie lepiej. Byłem nowym aktorem, a on - idealnym mentorem. Choć był po "60", pozostawał w niewyobrażalnie dobrej formie. Zapamiętam jego lekcje i wspólne treningi na siłowni. Moja kariera nigdy nie byłaby taka sama, gdyby nie on. Już za nim tęsknię, jestem myślami z jego rodziną - napisał aktor.

Również polskie gwiazdy ze wzruszeniem żegnają gwiazdora Hollywood. W tym Weronika Rosati, która nie ukrywa, że aktor był jej wielkim idolem.

Często dostaję pytanie: jaka była największa gwiazda, jaka zrobiła na mnie wrażenie, którą poznałam? Odpowiedź zawsze brzmi od lat tak samo: Kirk Douglas. (...) To była ostatnia prawdziwa gwiazda kina złotego wieku Hollywood. (...) Chce mi się płakać - z tęsknoty, nostalgii, żalu, z bezsilności. Bo to jest koniec pewnej ery. Żegnaj Kirk, dziękujemy za wspaniałe filmy, za wspaniałe książki, dziękujemy za to, co zrobiłeś dla kolejnych pokoleń - wspomina Weronika Rosati.

Pamiętam go nie tylko z kina, z westernów, ale kiedy byłem na emigracji w USA w czasie stanu wojennego, płakaliśmy, kiedy wygłaszał te słowa w programie "Żeby Polska była Polską". Przeżył 103 lata i tego mu zazdroszczę najbardziej - napisał Krzysztof Krawczyk.

Kirk Douglas był mentorem wielu młodych aktorów, ale również idolem milionów ludzi na całym świecie. Pozostawił po sobie wiele pięknych ról filmowych, które są nieśmiertelne.

Zobacz także: Kobe Bryant z "GiGi" na ostatnich zdjęciach przed śmiercią! "Zarazem łamiące serce i piękne"

To już kolejna gwiazdy, która odeszła od nas w tym roku. A kto zmarł w 2019? Przypominamy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów