Kinga Rusin wzruszyła fanów do łez. Opublikowała zdjęcie dziadka, który zginął w powstaniu

Kinga Rusin opublikowała zdjęcie dziadka.
Fotografia: instagram.com/kingarusin/

Kinga Rusin znana jest ze swojej regularnej aktywności na Instagramie. Tym razem podzieliła się zdjęciem, które doprowadziło fanów do łez.

Kinga Rusin często porusza na Instagramie ważne tematy - mówi o ekologii, miłości do zwierząt i odpowiedzialności. Z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego również postanowiła podzielić się z fanami swoimi przemyśleniami.

Kinga Rusin wzruszyła swoich fanów

Prezenterka opublikowała na Instagramie stare zdjęcie z rodzinnej kolekcji. W opisie wyjaśniła, kogo ono przedstawia.

To zdjęcie to skarb w naszym rodzinnym albumie. Ostatnie zdjęcie mojego dziadka z moją mamą. Zrobione dzień przed wybuchem Powstania. Pożegnalne. Nigdy nie zobaczyła już ojca... Dziadek, porucznik Stefan Czyżewski, oficer Armii Krajowej, zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza ze zgrupowania Albatros, którym dowodził. Poniósł bohaterską śmierć za naszą wolność - podkreśliła Rusin.

W dalszej części zaznaczyła, że wolność, o którą walczyli Powstańcy to bezpieczeństwo dla wszystkich - niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej czy wyznania.

Wolność, o którą walczyli i za którą ginęli nasi przodkowie nie może być wykorzystywana do nowej polsko-polskiej wojny. To nie jest puste hasło, to wartość ponad wartościami. Nie wolno nam o tym zapominać w imię pamięci tych, którzy oddali za nią życie - czytamy we wpisie.

Fani w komentarzach wyrazili swoje poparcie dla słów gwiazdy. Niektórzy otwarcie przyznają, że czytali wpis niemal przez łzy.

Zobacz także: Kinga Rusin pochwaliła się zdjęciami z wakacji. Fani: „Ach… jak pięknie”

To wyzwanie podbiło serca gwiazd. Jak znani celebryci wyglądali 10 lat wcześniej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów