Kinga Rusin broni swoich zdjęć z gepardem. "Do wszystkich anonimowych manipulatorów"

Julia Pandecka 18.09.2019
Kinga Rusin na statku w białym t-shircie
Fotografia: Instagram/Kinga Rusin- Official Profile

Kinga Rusin zwróciła uwagę Filipowi Chajzerowi w związku z materiałem o trzymaniu w domu małpek. Internauci wytknęli jej zdjęcia sprzed 3 lat z żywym gepardem.

Ostatnio w "Dzień Dobry TVN" wydarzyła się nieprzyjemna sytuacja. W studiu pojawiła się ubrana małpka kapucynka, w związku z tematem o zwierzętach domowych. Filip Chajzer, który był prowadzącym ten odcinek, postanowił pogłaskać zwierzę, co skończyło się dla niego boleśnie. Małpka ugryzła prezentera. W sieci pojawiły się komentarze od oburzonych widzów, którym na sercu było dobro przebranej małpki. Głos zabrała również Kinga Rusin.

Zobacz także: Filip Chajzer próbował zażartować w "DD TVN". Zaliczył wpadkę?

Kinga Rusin broni swoich zdjęć z gepardem

Kinga Rusin przebywa obecnie na wakacjach, śledzi jednak to, co dzieje się w jej programie. Dziennikarka skomentowała całą sytuację z małpką.

Rusin napisała bezpośrednio do Filipa Chajzera, broniąc jednocześnie praw zwierząt

Filip, to jest mega smutne. I nie chodzi tylko o ugryzienie. Ubieranie dzikich zwierząt w ludzkie ciuchy, trzymanie ich w domach, klatkach, robienie z nich zabawek ku uciesze gawiedzi jest nie tylko działaniem wbrew naturze, ale też zwykłym barbarzyństwem. (...) Dzikie zwierzęta, których w naturalnym środowisku jest coraz mniej, powinniśmy chronić i dbać o to, żeby nie wyginęły. Nie wiem, czego dotyczyła rozmowa, ale aż żal patrzeć na tę przebraną i zestresowaną małpkę (dlatego ugryzła, to odruch obronny). Jesteś idolem dla wielu ludzi, którzy cię podziwiają za to, co robisz. Mam nadzieję, że po chwili zastanowienia przyznasz mi rację i wymyślisz jakąś ogólnopolską akcję uświadamiającą ludzi na temat niewiarygodnego cierpienia dzikich zwierząt w cyrkach czy delfinariach. Liczę na ciebie - napisała prezenterka. 

Słowa Kingi spotkały się z różnymi opiniami. Niektórzy postanowili wytknąć dziennikarce jej zdjęcia z 2016 roku do magazynu "VIVA!". Rusin pozowała na nich w towarzystwie żywego geparda. Dziennikarka teraz skomentowała te zdjęcia, tłumacząc, że zwierzęciu nie działa się krzywda.

Do wszystkich anonimowych manipulatorów, zatrudniających ich redakcji i tych, dla których słynna ostatnio małpka w studio TV jest tylko "żywym gadżetem". Nie trzymam dzikiego zwierzęcia w domu! Nie przebieram go! I protestuję, tak jak robią to setki organizacji, przeciw zabawom tego typu! Moje cudowne zdjęcia z Afryki, z żyjącym na wolności, uratowanym gepardem, który sam do nas podszedł, jak i dziesiątkami dzikich zwierząt, które spotkałam w czasie moich wypraw, są piękne i czyste - napisała Rusin.

Prezenterka wspomniała w dalszej części wpisu swój post, który opublikowała po publikacji zdjęć na łamach magazynu, a w którym tłumaczy się z tego, w jaki sposób powstały fotografie.

Wszyscy, którym nie jest obojętny los dzikich zwierząt i którzy cicho i głośno zastanawiacie się, jakim cudem powstały te zdjęcia. Zacznę od tego, że nigdy nie zgodziłabym się na zdjęcia w zoo, cyrku, delfinarium! Jestem więcej niż przeciwna robieniu rozrywki i interesu z dzikich zwierząt, których miejsce jest na wolności. Tę gepardzicę spotkałam w prywatnym rezerwacie, w Lowveld w prowincji Limpopo w RPA. Została uratowana jako małe kocię przez ludzi, kiedy kłusownik zabił jej matkę, odchowana i wypuszczona na wolność. Nie jest już jednak do końca dzikim kotem. Nie boi się człowieka, chętnie przychodzi w pobliże ludzkich siedlisk, dlatego ma na szyi lokalizator (żeby śledzić jej ruchy i żeby nikt nie zrobił jej krzywdy). Kiedy robiliśmy zdjęcia w rezerwacie, był z nami jeden z jej opiekunów z dzieciństwa. Wyczuła go, podeszła, dała się napoić - napisała wówczas Kinga.

W komentarzach pod postem Rusin pojawiło się wiele słów wsparcia, również od innych gwiazd. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dziennikarce na sercu leży dobro zwierząt, o czym podkreśliła także w swoim wpisie.

Zobacz także: Kinga Rusin zdradziła, ile zarabia jej firma. Ta kwota przyprawia o zawrót głowy

Niektóre gwiazdy TVN-u są na antenie od wielu lat! Zobacz, jak się zmieniły!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów