Kim był Piotr Woźniak-Starak? Wspominamy życie znanego producenta filmowego

Kim był Piotr Woźniak-Starak?
Fotografia: Wojciech Strozyk/REPORTER

Kim był Piotr Woźniak-Starak? To jeden z najbogatszych Polaków, producent filmowy i mąż prezenterki TVN Agnieszki Szulim (41 lat). 

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Urodził się 10 lipca 1980 roku. Jego nazwisko było jednym z najważniejszych w polskim show-biznesie. Prywatnie mąż prezenterki i dziennikarki Agnieszki Szulim, zawodowo producent najbardziej znanych filmów. O jego śmierci i odnalezieniu ciała w jeziorze Kisajno poinformowała właśnie policja oraz wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Piotr Woźniak-Starak: kariera i rodzina

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak (68 lat). Jego ojczym Jerzy Starak (71 lat) zarządza jedną z największych firm farmaceutycznych, Polpharmą. Plasuje się na 5 miejscu w rankingu najbogatszych osób w Polsce. Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na 6 miliardów złotych.

Piotr Woźniak-Starak zajmował się natomiast produkcją filmów. Dzięki niemu powstały takie obrazy, jak "Bogowie”, "Sztuka kochania” czy "Big Love”. Wielokrotnie podkreślał, że nie zawdzięcza majątku bogatemu ojczymowi i do wszystkiego doszedł sam.

Znajomy powiedział mi: "Piotrek, jesteś za bardzo kreatywny, żeby robić reklamę. Spróbuj zrobić film”. Pomyślałem, że rzeczywiście spróbuję. Chociaż jeden. Żeby zobaczyć, o co chodzi. I wsiąkłem – mówił w wywiadzie dla "Forbesa”.

Piotr Woźniak Starak: siostra

Julia Woźniak-Starak (29 lat) to młodsza siostra producenta. Według pierwszych medialnych doniesień, to właśnie ona mogła znajdować się w nocy na łódce razem z Piotrem. Ostatecznie wyszło na jaw, że w motorówce z producentem przebywała 27-letnia Ewa, instruktorka żeglarstwa, zatrudniona w jednej z mazurskich restauracji.

Julia Woźniak-Starak ukończyła Aiglon College w Szwajcarii. Siostra producenta mieszka z mężem w Zurychu.

Piotr Woźniak-Starak: wypadek na Mazurach

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z sobotę na niedzielę. 18 sierpnia nad ranem - po tym, jak na jeziorze Kisajno odnaleziono pustą motorówkę, a 27-letnia mieszkanka Łodzi wyznała policji, że płynęła z 39-letnim mężczyzną z Warszawy - rozpoczęły się poszukiwania. W akcję zaangażowane było wiele służb. W czwartek, piątego dnia poszukiwań, odnaleziono ciało na dnie jeziora. Wiceszef MSWiA potwierdził, że jest to Piotr Woźniak-Starak.

Wciąż nie wiadomo, co wydarzyło się w nocy na jeziorze Kisajno. Do mediów trafiła nieoficjalna informacja, że na śrubie motorówki odnaleziono włosy i fragmenty koszulki. Trwają przesłuchania 27-latki, której udało się po wypadku dopłynąć do brzegu. Jest ona najważniejszym świadkiem w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

W czwartek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że na dnie jeziora odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym - napisał na Twitterze.

Informację o odnalezieniu ciała niedługo później potwierdziła policja. Według nieoficjalnych informacji PAP, ciało na dnie jeziora Kisajno odnaleziono w czwartek ok. godz. 5 rano. Wydobyła je Grupa Specjalna Płetwonurków RP. 

Aktualnie z udziałem prokuratora i policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok - podał Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Producent filmowy zmarł w wieku 39 lat.

Zobacz także: Piotr Woźniak-Starak: dramatyczne doniesienia mediów

Koniecznie sprawdź, który film opisuje twoje życie. Wynik może cię mocno zaskoczyć!

Kadr z filmu "Kac Vegas 3"
Rozwiąż quiz

Dowiedz się, który film opisuje twoje życie

Kadr z filmu "Kac Vegas 3"

1. Jak według ciebie wygląda wymarzona randka?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów