Kierowca autobusu wyrzucił matkę z wózkiem. Tego dnia panował 30-stopniowy upał

Autobus
Fotografia: Shutterstock

Pasażerowie natychmiast zareagowali.

Nie bez powodu wiele z nas ma negatywne zdanie na temat pracowników komunikacji miejskiej. Wielu z nas było świadkami sytuacji, kiedy ich zachowanie wobec pasażerów było karygodne. Tym razem było podobnie...

Zobacz także: Ile powinna ważyć damska torebka? "Życie kobiety jest ciężkie" [SONDA]

Kierowca autobusu wyrzucił matkę z wózkiem

Niedawno kierowca warszawskiego autobusu linii 140 postanowił wyprosić kobietę z wózkiem w upalny dzień. Mimo stanowczych sprzeciwów innych pasażerów, kierowca nie zmienił zdania. Dodajmy, że tego dnia panował 30-stopniowy upał.

O całym zdarzeniu poinformował jeden ze świadków w mediach społecznościowych na grupie Białołęka – Platforma Sąsiedzka:

Upał 30 stopni. Pani z dzieckiem czeka na autobus. Podjeżdża autobus linii 140. W środku są już dwa wózki. Pani wsiada do upragnionego busa bo gorąco niemiłosiernie. Nagle słyszy od kierowcy… albo Pani wysiada albo nie jadę dalej. Są już dwa wózki. Więcej nie zabiorę. Pani z żalem i po kilku ch... od pasażerów w stronę kierowcy wysiada. Miejsca w autobusie sporo. Brawo ZTM

Tak przedstawiciel ZTM, Michał Grobelny, w rozmowie z serwisem WawaLove, tłumaczył zasady jazdy z wózkiem komunikacją publiczną:

Nie ma określonej liczby wózków z dziećmi, które mogą znajdować się w autobusie. Wszystko zależy od sytuacji, którą na bieżąco ocenia kierowca. Do niego należy decydujący głos. Jeżeli w pojeździe panuje duży tłok i wprowadzenie wózka może spowodować niebezpieczeństwo dla innych pasażerów, wówczas to kierowca podejmuje decyzję.

Zdania internautów na temat decyzji kierowcy były podzielone. Jedni go skrytykowali, inni wzięli go w obronę. A jak wy oceniacie jego zachowanie?

Zobacz także: Ilość snu ma duży wpływ na wagę. Ile godzin dziennie trzeba spać, by nie przytyć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów