Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Sprawdź, jaka będzie zima w tym roku

Magdalena Barszczak 10.10.2018
zima
Fotografia: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Prognoza długoterminowa 2018/2019. Czekają nas białe święta?

Drugi tydzień października przywitał nas przyjemną aurą. W wielu miejscach w kraju temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza. Choć jesień nie pokazała jeszcze do końca swojego mokrego i zimnego oblicza, wiele osób już myśli o zimie. Czego możemy się spodziewać po tej tegorocznej? 

Jaka będzie zima 2018/2019?

O tym, jaka będzie pogoda w Polsce, mówił Krzysztof Jackowski. Jego zdaniem jesień będzie krótka, a zima mroźna. Jasnowidz prorokował śnieg już w Święto Zmarłych. Na szczęście, zamiast się domyślać, możemy zawierzyć ekspertom. Meteorolodzy z portalu Accuweather.com pierwsze zimowe przymrozki zapowiadają na koniec listopada.

Wszystko przez "arktyczną blokadę", czyli obszar wysokiego ciśnienia nad Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią, który utrzyma się tam do grudnia. Pierwsza połowa tego miesiąca zaskoczy nas ciepłym powietrzem. Termometry w dzień pokażą około 7 stopni.

A co ze śniegiem? Możemy się go spodziewać dopiero wraz z ochłodzeniem od połowy grudnia, ale będzie go niewiele. Przygotujmy się raczej na deszcz. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia także nie będą białe.

Styczeń i luty według meteorologów będą mroźne. Niskie temperatury przywędrują do nas wraz z wysokim ciśnieniem znad Atlantyku. Mrozy utrzymają się około 2-3 tygodni. Powinien też spaść śnieg.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów