Obowiązek noszenia maseczek zostanie zdjęty?! Możliwe, że już niedługo, ale nie w całej Polsce

Mężczyzna w maseczce ochronnej na twarzy
Fotografia: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Obowiązek noszenia maseczek już niedługo zostanie zdjęty? Wiceminister zdrowia zdradził plany, które dają nadzieję!

Od 16 kwietnia na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Maski i innego rodzaju zakrycia twarzy mają chronić innych przed roznoszonymi przez nas zarazkami. Nie da się jednak ukryć, że jest to bardzo uciążliwe, gdy dłużej przebywamy na dworze, a w dodatku zbliża się upalne lato, kiedy jeszcze trudniej będzie oddychać przez materiał. Jest jednak światełko w tunelu. Wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski, zdradził, że są plany poluzowania tych obostrzeń.

Zobacz także: Epidemia koronawirusa wróci i to ze zdwojoną siłą! Ekspert WHO już widzi sygnały

Kiedy koniec noszenia maseczek? Obowiązek wkrótce zostanie poluzowany!

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, podkreślał w różnych wywiadach, że maseczki będziemy nosić, aż do odkrycia szczepionki. Teraz jednak pojawiły się nieco bardziej optymistyczne prognozy.

Wiceminister zdrowia zdradził, że są plany poluzowania tego obostrzenia, ale nie w całej Polsce.

Są regiony w Polsce, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki - powiedział Gadomski.

Minister poinformował, że obecnie prowadzona jest analiza współczynnika zakażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach. 

Są województwa, w których współczynnik R (reprodukcja wirusa) spadł poniżej 0,5 - np. województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia-dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju - dodał w rozmowie z "Super Expressem". 

Oczywiście ministerstwo weźmie pod uwagę to, ile jest zakażeń w danym województwie. Obecnie znacząca część zachorowań ma miejsce bowiem w województwie śląskim, a w innych ta ilość znacząco zmalała.

Zobacz także: Smutna wiadomość dla mieszkańców Warszawy! To ograniczenie prawdopodobnie zostanie przedłużone

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów