Kiedy skończy się epidemia? Szumowski szczerze: "O wakacjach takich, jak do tej pory, możemy zapomnieć"

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, w garniturze siedzi w sejmie
Fotografia: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wszyscy zastanawiamy się, jak będzie wyglądał powrót do rzeczywistości i co z wakacjami? Minister Szumowski postanowił nieco rozjaśnić nam tę sytuację.

Epidemia koronawirusa wielu z nas pokrzyżowała plany. Wszyscy już mamy dość siedzenia w domu. Podczas, gdy rząd zapowiada rozluźnienie dotychczasowych ograniczeń, minister Szumowski zapowiedział, że niestety z wakacjami prawdopodobnie będziemy musieli się pożegnać. Zobaczcie sami, co dokładnie powiedział na ten temat!

Zobacz także: Kiedy koronawirus w Polsce się skończy? Ekspert przewiduje! "Odpowiedź jest krótka"

Kiedy koniec epidemii? Minister Szumowski o tym, jak będą wyglądać wakacje

W Wielkanoc, którą spędziliśmy w gronie naszych domowników, wszyscy żywiliśmy nadzieję na polepszenie sytuacji. Zwłaszcza, że rząd wspomina o rozluźnieniu dotychczasowych restrykcji.

W najnowszym wywiadzie minister Szumowski odniósł się do stopniowego odmrażania gospodarki. Powiedział jednak, że mimo wszystko nie da się wysnuć wniosków na temat tego, kiedy tak naprawdę wrócimy do normalności. Zaznaczył, że tegoroczne wakacje na pewno będą wyglądały zupełnie inaczej niż zazwyczaj.

Nie ma żadnych danych, że ta epidemia skończy się w lecie, nie ma żadnych danych, że skończy się jesienią, że w jakiś cudowny sposób wygaśnie. O końcu zagrożenia będzie można mówić dopiero, gdy wprowadzona zostanie szczepionka. O wakacjach, takich jak do tej pory, możemy zapomnieć. Można założyć, że nie będzie obozów i letnich kolonii. Nie ma dowodów na to, że wyższe temperatury ograniczają transmisję wirusa - powiedział Szumowski w rozmowie z RMF FM.

Patrząc na zapowiedzi ministra zdrowia na powrót do całkowitej normalności będziemy musieli w związku z tym jeszcze długo poczekać. Ciekawi jesteśmy jednak, jak będzie wyglądała ta "nowa normalność".

Zobacz także: Grenlandia pokonała koronawirusa! Wszyscy zarażeni wyzdrowieli

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów