Kiedy było jej smutno, fotografowała koty. Teraz zdobywa coraz większą popularność

Martyna Kraus 06.07.2016
Kot
Fotografia: instagram.com/felicity_berkleef/

Gdy koty chodzą własnymi drogami, a człowiek podąża za nimi z aparatem powstają piękne historie.

Zabawne, leniwe, dzikie, ale przede wszystkim ekspresywne, tak o obiektach swoich zainteresowań mówi dwudziestoletnia amerykańska fotograf Felicity Berkleef. Młoda artystka utrwala na zdjęciach wizerunki swoich pupili Nero i Tommiego, łapie w kadrze także przypadkowe dachowce, które staną jej na drodze.

Berkleef fotografią zainteresowała się już na pierwszym roku studiów grafiki komputerowej. Okres licealny, jak mówi sama artystka był dla niej wyjątkowo nieszczęśliwy, gnębiona przez rówieśników dziewczyna zamykała się w sobie i odsuwała od świata. To właśnie sztuka, a szczególnie fotografia pozwoliła jej wyrwać się z bolesnej codzienności i rzucić w twórczą otchłań.

Zobacz także: Co oznacza sen o kocie?

Obiektyw swojej pierwszej lustrzanki skierowała na ulubione futrzaki i tak już zostało. Berkleef zaczęła od publikowania zdjęć na Flickr, gdzie wspierali ją profesjonalni fotografowie, dzisiaj to ona pytana jest o wskazówki. Artystka tłumaczy:

Fotografia na zawsze odmieniła moje życie. Jestem szczęśliwa, że mogę dzielić się moją pasją z ludźmi na całym świecie!

Koty mało komu są obojętne, uwielbia się je i przyznaje się im wyższość nad człowiekiem lub stroni od ich towarzystwa. Jedno jest pewne, fotografowanie żywego stworzenia nie jest łatwe – wymaga wiele cierpliwości. Robiąc zdjęcia pupilom warto pamiętać o tym, aby nie oślepiać ich fleszem i nie płoszyć dźwiękami dochodzącymi zza obiektywu. Istotne jest także ustawienie odpowiednio długiej ogniskowej, właściwego naświetlenia i wyostrzenie obrazu, które pozwolą uchwycić charakter zwierzęcia.

Uwaga, obiekt zainteresowania może się śmiertelnie obrazić i nie zapozować już nigdy więcej. Najlepiej jako fotograf pozostać niewidocznym, jakieś dodatkowe wskazówki?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów