Kevin Spacey uniknie procesu o molestowanie. Jego domniemana ofiara nie żyje

Marianna Bereza 31.10.2019
Kevin Spacey uniknie procesu o molestowanie. Jego domniemana ofiara nie żyje
Fotografia: Shutterstock

Prokuratura oficjalnie zamknęła sprawę.

Kevin Spacey uniknie procesu o molestowanie seksualne! Prokuratura okręgowa hrabstwa Los Angeles oficjalnie wycofała sprawę przeciw 60-letniemu aktorowi ze względu na śmierć oskarżyciela.

Mężczyzna oskarżał Spaceya, że ten podczas masażu zmusił go do dotykania swoich genitaliów i próbował pocałować. Miało się to wydarzyć w posiadłości gwiazdora w Malibu w 2016 roku. Od śmierci powoda prokuratura zastanawiała się nad ostateczną decyzją w tej sprawie.

Kevin Spacey uniknie procesu o molestowanie

Tożsamość masażysty była chroniona, dlatego amerykańskie media opisywały go jako John Doe. W 2018 roku złożył on pozew przeciw gwiazdorowi, twierdząc, że padł z jego strony ofiarą molestowania. 17 września 2019 r. mężczyzna zmarł. Teraz naczelnik wydziału przestępstw seksualnych prokuratury okręgowej Christina Buckley oficjalnie zrezygnowała ze sprawy.

Podczas śledztwa oskarżający zmarł. Zarzuty dotyczące molestowania seksualnego nie mogą być udowodnione bez udziału ofiary, dlatego sprawa zostaje oddalona - napisano w raporcie, który cytuje "Variety".

Od jesieni 2017 roku wobec aktora "House of cards" wysunięto ponad 30 zarzutów dotyczących napaści seksualnej i napastowania. Jedno z nich dotyczyło oskarżeń pod adresem Spaceya o molestowanie seksualne 18-latka. Zostało ono oddalone w lipcu w związku z wycofaniem pozwu przez domniemanego pokrzywdzonego.

Pierwszą domniemaną ofiarą Spaceya był aktor Anthony Rapp, który ujawnił, że gwiazdor molestował go, kiedy ten miał 14 lat. Wyznanie to zaowocowało coming outem Spaceya. Aktor przeprosił, a swoje zachowanie usprawiedliwiał wpływem alkoholu. Kolejne zarzuty zakończyły się wyrzuceniem 60-latka z "House of Cards" i zniknięciem z show-biznesu.

Zobacz także: Gérard Depardieu może odetchnąć. Śledztwo ws. gwałtów zostało umorzone

Ten grafik tworzy wyjątkowe kolaże! Łączy zdjęcia gwiazd z ich fotografiami z przeszłości

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów