Kevin Spacey odpowiada na zarzuty o molestowanie. Po raz pierwszy mówi o swojej orientacji: Jestem gejem

Katarzyna Leszczyńska 30.10.2017
Kevin Spacey
Fotografia: Instagram/Kevin Spacey

Bardzo osobiste słowa aktora.

Kevin Spacey jest jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie. Bardzo dużą sławę ostatnio przyniosła mu rola Franka Underwooda w serialu „House of Cards”. W tej produkcji miał do zagrania sceny poruszające wątki homoseksualne. Jak się okazuje, aktor również w życiu prywatnym przyznał się do tego, że jest homoseksualistą.

Wszystko wypłynęło za sprawą Anthony’ego Rappa. Aktor udzielił szczerego wywiadu portalowi BuzzFeed.com i opowiedział o rzekomym molestowaniu, którego dopuścił się na nim Spacey. Według wywiadu cała historia wydarzyła się w 1986 roku, kiedy Spacey zorganizował przyjęcie w swoim apartamencie na Manhattanie. Rapp miał wówczas 14 lat i większość czasu spędził w sypialni starszego od siebie aktora, oglądając telewizję. Pod koniec imprezy został sam na sam ze Spacey’m w jego mieszkaniu.

Próbował mnie uwieść. Zdałem sobie sprawę, że próbuje ze mną nawiązać kontakt seksualny – powiedział w wywiadzie Rapp.

Anthony zdecydował się opowiedzieć swoją historię po tym, jak gwiazdy przyznały się do molestowania przez Harveya Weinstaina. Stwierdził, że po latach nie może zapomnieć o całej sytuacji i że miał wiele szczęścia, ponieważ nie wydarzyło się nic gorszego i nie doszło do stosunku. Głos w sprawie postanowił zabrać Kevin Spacey. Zrobił to w bardzo szczerym poście na swoim koncie na Twitterze. Aktor przeprosił Rappa za swoje zachowanie i po raz pierwszy szczerze wypowiedział się na temat swojej orientacji seksualnej.

W moim życiu miałem wiele związków zarówno z kobietami jak i z mężczyznami. Przeżyłem wiele romantycznych uniesień z innymi mężczyznami, dlatego obecnie wybrałem bycie gejem – napisał na Twitterze Spacey.

Aktor przede wszystkim podkreślił, że jest mu przykro z powodu sytuacji, która wydarzyła się trzydzieści lat temu. Choć jej nie pamięta, ponieważ był pijany, a to było tyle lat temu, jeżeli faktycznie tak było, przeprasza Rappa za swoje zachowanie. Jednocześnie napisał, że szanuje go bardzo jako aktora.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów