Kesha poszła w ślady Lady Gagi. Wyznała, że zmaga się z poważnymi problemami

Redakcja 12.12.2016
Kesha
Fotografia: East News

Piosenkarka ma szczęście, że ma prawo głosu. I chce je w pełni wykorzystać. 

Gwiazdy coraz chętniej wykorzystują wystąpienia publiczne, aby podzielić się swoimi problemami. Niedawno Lady Gaga wyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego po tym, jak w wieku 19 lat została zgwałcona przez dwadzieścia lat starszego mężczyznę. Podczas gali Billboard's 2016 Women in Music, która 9 grudnia 2016 roku odbyła się w Nowym Jorku Kesha odebrała nagrodę Trailblazer - co w uproszczeniu można określić jako wyróżnienie dla artystki, która w 2016 roku była uznana za pionierkę.

To nie był dobry rok dla autorki hitu "Tik Tok". Kesha brała udział w kilku procesach sądowych i miała kłopoty z wytwórnią płytową. Okazało się, że ma musi walczyć o prawa autorskie z Sony, a jej fani śledzili dramatyczne sprawozdania mediów na temat sprawy molestowania jej przez producenta muzycznego - Dr. Luke’a. Doświadczona przez los piosenkarka potraktowała nowojorską ceremonię jako okazję do zrzucenia z barków ciężaru, który utrudniał jej funkcjonowanie. Jej słowa miały pomóc innym cierpiącym. 

Jesteś wojownikiem

Kesha powiedziała, że ma problemy z odżywianiem się, a także cierpi na napady lękowe. Po tym wyznaniu poradziła wszystkim tym, którzy zmagają się z podobnymi kłopotami, aby jak najszybciej zgłosili się po pomoc specjalistów. Wiem, że nie jestem sama. Z takimi problemami codziennie zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Ironiczne jest to, że kiedy byłam bardzo chora i robiłam się coraz bardziej chora, ludzie mówili mi, że wyglądam coraz lepiej i to był problem – mówiła Kesha na gali Billboard.

Piosenkarka zdecydowała, że zrobi wszystko, aby czuć się pewnie w swoim ciągle zmieniającym się, niedoskonałym ciele, zacznie ćwiczyć aby zyskać wyższą samoocenę i miłość, którą przekaże w swojej muzyce. Odnalezienie siły do tego, aby stawić czoła tym sprawom nie jest łatwe, ale może ja stojąca tutaj i mówiąca moją historię pomogę komuś, kto przechodzi przez to samo. Wiem, że to przerażające, ale kiedy już zrobisz pierwszy krok aby sobie pomóc, wszystko zmieni się na lepsze – wyjaśniła piosenkarka i stwierdziła, że jest wdzięczna swoim fanom za okazanie wsparcia. 

Nagrody Billboard's Women in Music co roku przyznawane są artystkom, które swoją twórczością, wypowiedziami i działalnością przyczyniły się do polepszania wizerunku kobiet w branży. Kobieta roku magazynu "Billboard" inspiruje, nie boi się mówić. W tym roku główną nagrodę otrzymała Madonna, nagrodę dla początkującej i dobrze zapowiadającej się artystki otrzymała Halsey, ikoną roku została Shania Twain.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów