Kelnerka wrzuciła zdjęcie rachunku na 1400zł. W komentarzach dyskusja o napiwku. Nie spodziewała się takich reakcji

Anna Respondek 14.08.2017
Jaki zostawić napiwek?
Fotografia: Pixabay

Czy kelnerzy powinni domagać się napiwków? Albo dyskutować na temat ich wielkości? Jedna kelnerka swoim komentarzem wywołała dyskusję.

Będąc w restauracji niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, jaki powinniśmy zostawić napiwek. Martwimy się, kiedy brakuje nam drobnych i nie możemy dać odpowiedniej sumy. 

Pewna kelnerka postanowiła w sieci podzielić się swoją historią. Na facebookowy profil „Szczerzy Kelnerzy” wstawiła zdjęcie rachunku opiewającego na kwotę 1400 złotych i pozostawionego jej napiwku, w wysokości 10 złotych. Fotografia wywołała poruszenie wśród internautów i ostrą dyskusję. Wielu z nich nie rozumiało zdziwienia dziewczyny. Pisano, że za odpowiednią wypłatę odpowiada pracodawca.

tip

Internauci nie poparli kelnerki

Część komentujących zdecydowanie nie poparła dziewczyny.

Ale od płacenia to jest pracodawca, a nie klient. Napiwki to rak.

Nie rozumiem, w czym problem. Klient nie ma obowiązku zostawiać napiwku, a już na pewno nie w wysokości 140 złotych. Dziewczyno, nie żartuj sobie - pisali internaci.

Inni starali się obrócić sytuację w żart. 

Prawie 1% serwisu, nie ma tragedii. 

Jakie są panujące zasady? W Europie napiwek zwyczajowo powinien wynosić od 10 do 15 procent kwoty wydanej na jedzenie. W wielu miejscach dodatkowa zapłata za obsługę zostaje doliczona do rachunku. Jeśli chodzi o sposób wręczenia, napiwek najlepiej umieścić w tym, w czym przyniesiono rachunek. 

A Wy jak uważacie, dziewczyna miała prawo się zbulwersować? 

giphy-downsized (55)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów