Nie żyje Kazimiera Utrata. Ciocia Stasia z "Klanu" odeszła w wieku 86 lat

Kazimiera Utrata uśmiechnięta
Fotografia: EAST NEWS

Znaliśmy ją z wielu hitów filmowych, ale nasze serce zdobyła rolą cioci Stasi w "Klanie". Debiutowała u samego Andrzeja Wajdy i była uzdolniona muzycznie.

12 sierpnia zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka, znana przede wszystkim z uwielbianej przez widzów roli cioci Stasi w serialu "Klan", odeszła w wieku 86 lat. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i telewizyjnych, a debiutowała u Andrzeja Wajdy w filmie "Lotna".

Zobacz także: Poruszający wywiad Kamila Sipowicza. Zdradził, co się działo w dniu śmierci Kory

Nie żyje Kazimiera Utrata

Kazimierę Utratę możemy kojarzyć z wielu hitów filmowych. Zagrała m.in. w: "Kochaj albo rzuć", "Misiu" oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Przez wiele lat była związana z Teatrem Polskim w Warszawie, w którym grała w latach 1968-2000. Miała już wówczas za sobą pracę w teatrach studenckich i debiut na dużym ekranie. Po raz pierwszy w filmie wystąpiła w 1959 roku i zagrała u samego Wajdy.

Aktorka była również niezwykle uzdolniona muzycznie. W 1963 roku dostała wyróżnienie w Opolu za wykonanie "Piosenki o okularnikachAgnieszki Osieckiej. Jej mężem był kompozytor Marek Lusztig. Ostatni film, w jakim wystąpiła Kazimiera Utrata, to "Kochanie, chyba cię zabiłem", który premierę miał w 2014 roku.

Zobacz także: Kora z synem na historycznej okładce czasopisma. My jej nie poznaliśmy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów