Każdy, kto uważa, że Polacy są najbardziej homofobicznym narodem, musi zobaczyć tę aplikację

Redakcja 05.10.2016
Aplikacja dla homofobów
Fotografia: Pixabay

Trudno uwierzyć, że jakiemukolwiek programiście chciało się napisać taką aplikację. 

Australijscy homoseksualiści, tak jak na całym świecie, walczą o prawo do zawierania związków małżeńskich. Sprzeciwia się temu skrajnie homofobiczna organizacja Marriage Alliance. W ramach kampanii przeciw legalizacji małżeństw jednopłciowych powstała aplikacja, którą można pobrać na smartfony z Androidem i z systemem iOS. To odpowiedź na planowany plebiscyt. Jeśli do niego dojdzie, Marriage Alliance będzie używało tej aplikacji jako głównego narzędzia do antypropagandy. 

Każdy, kto pobierze aplikację na swój telefon może zapraszać do niej znajomych, wspierać finansowo MA i reagować na posty tej organizacji na Twitterze. Na pierwszy rzut oka nic ciekawego. Australijskie media podejrzewają, że aplikacja powstała głownie po to, aby zbierać dane użytkowników - ich adresy e-mail i ID Facebooka. Każde skorzystanie z aplikacji jest zanotowane i teoretycznie nie da się tego zrobić w tajemnicy. Co więcej, program śledzi lokalizację użytkowników, ponoć po to, aby ułatwić im komunikację z innymi użytkownikami. Jak twierdzą twórcy aplikacji, może ona automatycznie zapisywać URL ostatniej strony, na której użytkownik smartfona był przedtem.

Dane, w których posiadaniu jest Marriage Alliance trafiają do Stanów Zjednoczonych. Dlatego rejestrując się w serwisie automatycznie podpisujemy się pod sprzeciwem wprowadzenia małżeństw jednopłciowych i już w dwóch krajach figurujemy jako osoby homofobiczne. Sporym zagrożeniem może okazać się fakt, że aplikacja zachęca osoby faktycznie sprzeciwiające się małżeństwom homoseksualnym do zrzeszania i do wzajemnego nakręcania się. A to może być już niebezpieczne dla homoseksualistów, ponieważ nienawiść może kiedyś wybuchnąć.

Marriage Alliance
Fotografia: screen z Marriage Alliance
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów