Każdy, kto chce pracować w liniach lotnicznych Qatar Airways, musi spełnić ten nietypowy warunek

Redakcja 10.02.2017
Stewardessy
Fotografia: East News

Choć perfekcyjna znajomość języka angielskiego i odpowiedni wiek nikogo nie dziwią, jest jedna rzecz, która wydaje się nieoczywista. 

Qatar Airways prowadzi rekrutację w Polsce. Praca w liniach lotniczych nie należy do najłatwiejszych, ale jest wielu chętnych, którzy gotowi są założyć służbowy uniform i z uśmiechem na ustach obsługiwać pasażerów.

Kandydaci aplikujący na stanowisko członka personelu pokładowego Qatar Airways, muszą spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim, muszą mieć minimum 21 lat i wykształcenie minimum średnie. Ponadto, muszą cieszyć się doskonałym zdrowiem. Aby kontakt z pasażerami odbywał się bez zastrzeżeń, muszą swobodnie porozumiewać się w języku angielskim.

Dodatkowy atutem będzie otwartość na ludzi, wysoki poziom zdolności interpersonalnych oraz zdolność do pracy w międzynarodowym i międzykulturowym środowisku. Jeśli jednak kandydat nie potrafi sięgnąć ręką na przynajmniej 212 centymetrów stojąc na palcach, może na zawsze zapomnieć o tej pracy. Zdziwieni? Niepotrzebnie. 

Samolot linii Qatar Airways
Fotografia: East News

Samolot linii Qatar Airways

Względy bezpieczeństwa

Choć wymóg wydaje się niezrozumiały, w rzeczywistości jest bardzo logiczny. Jak podaje Next.gazeta.pl, chodzi o bezpieczeństwo, a podobne warunki stawiają też inne linie lotnicze.

Steward i stewardesa muszą dosięgać wyposażenia ratunkowego w samolocie. O tej "zalecie" nie trzeba jednak wspominać w CV, ponieważ będzie ona sprawdzana na rozmowie kwalifikacyjnej. Na ścianie w pomieszczeniu, w którym przeprowadzana jest rekrutacja, zazwyczaj zawieszona jest kartka. Jeśli kandydat dosięgnie do niej, wciąż jest brany pod uwagę. Jeżeli nie, odpada na pierwszym etapie rekrutacji. 

Spotkania rekrutacyjne arabskich linii lotniczych zawsze przyciągają tłumy. I nie inaczej będzie pewnie tym razem. Pierwszy etap rekrutacji do Qatar Airways zostanie przeprowadzony 12 lutego 2017 roku w hotelu InterContinental w Warszawie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów