Kate i Meghan nie ruszają się z Londynu bez jednej rzeczy. Zaskakujący powód

Paulina Ermel 31.07.2018
Księżna Kate i księżna Meghan
Fotografia: East News

I choć sprawa jest delikatna, robią to "na wszelki wypadek".

Księżna Kate i księżna Meghan muszą przestrzegać wielu zasad obowiązujących na dworze królewskim. Niektóre z nich dotyczą strojów, inne zachowania podczas oficjalnych wystąpień, a jeszcze inne traktowania królowej Elżbiety II. Wiedzieliście, że żona księcia Harry'ego i żona księcia Williama nie mogą opuścić pałacu bez jednej konkretnej rzeczy?

Zasady na dworze królewskim

Jedną z zasad, które dotyczą zarówno Kate, jak i Meghan, jest zabieranie ze sobą w podróże jednego konkretnego stroju. Chodzi oczywiście o "żałobna kreację", która może przydać się w przypadku śmierci monarchini. Skąd taki pomysł? Otóż sama królowa Elżbieta II nie zawsze stosowała się do takiej zasady. I padła ofiarą takiego zachowania.

Kiedy jej ojciec, król Jerzy VI, umarł, Elżbieta wraz z księciem Filipem przebywała w tym czasie w Kenii. Przykra wiadomość sprawiła, że natychmiast musiała ona powrócić do kraju. Jednak zamiast wyjść z samolotu po wylądowaniu na płycie londyńskiego lotniska, musiała godzinę poczekać aż ktoś dostarczy jej z pałacu odpowiedni, żałobny strój. W walizce, którą zabrała do Afryki, były same kolorowe ubrania.

Uważacie, że taka zasada to przesada czy może jednak przygotowanie na każdą sytuację?

Zobacz także: Meghan podarowała Kate wyjątkowy prezent za pomoc w organizacji ślubu

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów