Kate i William z dziećmi wyszli przed dom podziękować pracownikom ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem. To wideo podbija sieć!

Zuzanna Morska 24.04.2020
Księżna Kate i książę William
Fotografia: AAMIR QURESHI/AFP/East News

To już kolejny taki gest członków rodziny królewskiej, którzy są wdzięczni lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i innych pracownikom ochrony zdrowia za to, że walczą z koronawirusem. 

Od kilku miesięcy świat walczy z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Śmiercionośnym patogenem zaraziło się już ponad 2,5 mln osób i dotarł on niemal do każdego kraju. Sytuacja najgorzej wygląda w tej chwili w Stanach Zjednoczonych, ale nieciekawie jest także w niektórych europejskich państwach.

Pracownicy ochrony zdrowia robią wszystko, aby pomóc zakażonym. Przez to też narażają swoje zdrowie i życie. Dlatego też m.in. obywatele Wielkiej Brytanii postanowili podziękować pielęgniarkom, lekarzom i innym pomagającym za to, co robią w dobie koronawirusa. Do akcji dołączyła też rodzina królewska - w tym Kate, William i ich dzieci. Zobaczcie, na jaki gest się zdobyli.

Kate, William i dzieci dziękują pracownikom ochrony zdrowia

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie wciąż rośnie i końca pandemii niestety nie widać. Naukowcy z całego świata poszukują szczepionki na ten patogen. Pracownicy ochrony zdrowia z kolei codziennie narażają swoje zdrowie i życie, bo zajmują się zarażonymi osobami.

Dlatego tak ważne jest wspieranie ich i wyrażanie solidarności. Brytyjczycy, którzy zmagają się z równie trudną sytuacją, jak Hiszpania, Włochy czy Francja, postanowili wyjść na balkony, tarasy czy przed swoje domy, aby wykonać mały gest w ramach podziękowania pracownikom ochrony zdrowia.

Do akcji dołączyli także księżna Kate, książę William, a także książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis! Urocza piątka wyszła przed Pałac Kensington i głośno biła brawo wraz z innymi obywatelami kraju dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

Wideo ukazujące "Cambridge'ów" podbija sieć! Sami zobaczcie.

Jak dobrze znasz rodzinę królewską? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów