Katarzyna Warnke o poczęciu: "Doświadczenie porównywalne do śmierci"

Katarzyna Warnke o poczęciu.
Fotografia: VIPHOTO/East News

Katarzyna Warnke urodziła. Szczęśliwą nowiną podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. Jeszcze przed porodem udzieliła szczerego wywiadu o ciąży. Niektóre jej słowa są jednak zaskakujące.

Katarzyna Warnke udzieliła bardzo szczerego wywiadu magazynowi "Uroda Życia". Sesja okładkowa została zrobiona jeszcze przed porodem - gwiazda zaprezentowała brzuch, w którym formuje się nowe życie. Teraz aktorka jest już po porodzie. Ona i jej mąż Piotr Stramowski powitali w poniedziałek swoje pierwsze dziecko.

Katarzyna Warnke o ciąży w "Urodzie Życia"

Jeszcze przed pojawieniem się maluszka na świecie Katarzyna Warnke opowiedziała o niecierpliwym oczekiwaniu. Podkreśliła, że bardzo długo nie mówiła mediom o ciąży, bo potrzebowała intymności w pierwszych jej miesiącach. Wiadomością podzieliła się jedynie z najbliższymi członkami rodziny. Fani uzyskali potwierdzenie w drugiej kolejności, gdy brzuch ciążowy był już mocno widoczny.

Myślę, że nie jestem postrzegana jako osoba skryta i niedostępna w przestrzeni medialnej, ale lubię panować nad sytuacją, kontrolować informacje wypływające na mój temat. (...) Chciałam ciążę utrzymać jak najdłużej w sekrecie, dlatego postanowiłam konsekwentnie zaprzeczać. I choć większość internautów zareagowała dowcipnie na ten zabieg, pojawiły się również zarzuty, że oszukałam fanów. Cóż, naruszono moją intymność i po prostu się broniłam - podkreśliła w wywiadzie.

Później dodała coś zaskakującego - porównała poczęcie dziecka do śmierci. Nie zrobiła tego jednak w kontekście negatywnym. Uważa, że te dwa momenty w życiu łączy pewnego rodzaju tajemniczość. Są to zjawiska niepojęte dla człowieka.

W moim odczuciu poczęcie jest doświadczeniem porównywalnym do śmierci. Należą one do tej samej przestrzeni transcendentnej, przesyconej tabu. Poczęcie, tak jak śmierć, są zjawiskami niepojętymi dla człowieka. (…) Tak jak przeżywałam śmierć mojego ojca, tak przeżywam poczęcie mojego dziecka i okres ciąży. (…) Człowiek pojawia się z niebytu i w ten niebyt odchodzi. To jest wstrząsające i piękne. (…) A teraz jestem człowiekiem, w którym rozwija się nowe życie, nowa istota. I nie mam pojęcia, kim ona jest, kim się stanie, ale już darzę ją uczuciem i robię jej miejsce w swoim życiu - zdradziła aktorka.

Fani czekają z niecierpliwością, żeby przekonać się, jak Katarzyna Warnke poradzi sobie w roli mamy.

Podoba wam się wypowiedź aktorki i sesja okładkowa?

Zobacz także: Katarzyna Warnke na premierze „Polityki”. Ciąża jej służy

Sprawdź, czy jesteś nadopiekuńczą mamą! Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.

Młoda matka przytula swoją córkę.
Rozwiąż quiz

Czy jesteś nadopiekuńczą mamą?

Młoda matka przytula swoją córkę.

1. Twoja najmłodsza pociecha jest:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów