Wstrząsające wyznanie Grocholi o małżeństwie z pedofilem. "Dorota miała gorzej"

Marianna Bereza 14.06.2019
Katarzyna Grochola
Fotografia: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Pisarka po latach odniosła się do poruszającego wywiadu, jakiego udzieliła jej córka.

Trzy lata temu w rozmowie z Magdą Mołek Dorota Szelągowska zdradziła szczegóły swojego dzieciństwa i zarzuciła swojemu ojczymowi alkoholizm i pedofilię. Dziś do tych słów odniosła się jej matka, Katarzyna Grochola. Pisarka w rozmowie z „Vivą” opowiedziała o swoim drugim małżeństwie i o poczuciu winy względem córki.

Szelągowska niejednokrotnie wspominała, że rozwód rodziców był dla niej traumatycznym przeżyciem. W programie „W roli głównej” w 2016 roku prezenterka opowiedziała o trudach swojego dzieciństwa - m.in. o chorobie nowotworowej matki i nazwała swojego ojczyma pedofilem.

Katarzyna Grochola o mężu pedofilu

Wstrząsające wyznanie odbiło się szerokim echem w show-biznesie. Katarzyna Grochola nie komentowała słów córki, aż do dzisiaj. W wywiadzie dla dwutygodnika „Viva” pisarka zdradziła, że jej drugie małżeństwo było pomyłką.

(…) Było kompletnym nieporozumieniem. Moją kompletną nieświadomością, za szybką decyzją. Nic o nim nie wiedziałam. Nie wiedziałam, że pije, że jego poprzednia żona uciekła. To była ciężka szkoła życia. Tylko trzy lata, które bardzo wpłynęły na moje i Doroty życie – wyznała.

Grochola do tej pory nie uwolniła się od poczucia winy w związku z traumą, jaką zafundowała swojej córce.

Ona miała gorzej, bo była dzieckiem, a ja – że się tak wyrażę – to piekło jej stworzyłam, przenosząc ją z Warszawy w kompletnie nieznaną sytuację pod Grodzisk Mazowiecki półtora kilometra do kolejki WKD - kontynuowała.

Pisarka utrzymuje, że doniesienia o molestowaniu dotarły do niej dopiero 12 lat po rozwodzie.

Różne wieści się pojawiły parę lat temu. Myślę, że moja córka ma teraz więcej informacji niż ja. Co mogę powiedzieć, kiedy prawdziwe ofiary nie chcą mówić? – powiedziała.

Zapewnia też, że Dorota nie była molestowana przez swojego ojczyma.

Krzywdził ją w inny sposób - dodała w rozmowie z dwutygodnikiem.

Własne doświadczenia Grochola opisała w nowej powieści "Zranić marionetkę", w której przybliża postać kobiety mszczącej się na pedofilach.

Zobacz także: Szelągowska schudła aż 30 kg po urodzeniu dziecka. Zdradziła swój sposób!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów