Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. W mediach pojawiły się bardzo smutne informacje

Julita Buczek 14.08.2020
Katarzyna Dowbor
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Katarzyna Dowbor przez przypadek dowiedziała się o swojej chorobie. Teraz musi regularnie przyjmować leki i chodzić na badania.

Katarzyna Dowbor to jedna z tych gwiazd, która nie opowiada o swoim życiu prywatnym mediom. Niedawno jednak postanowiła zrobić wyjątek. 61-latka wyznała w jednym z wywiadów, że jest poważnie chora. O swojej przypadłości Katarzyna dowiedziała się przypadkiem.

W rozmowie z dziennikarzami "Viva!" odpowiedziała, o tym, że przygotowywała program dotyczący zdrowia. Udała się do jednego z lekarzy, aby przeprowadzić wywiad, jednak zauważył on coś w jej organizmie, co go lekko zaniepokoiło.

Katarzyna Dowbor ciężko chora

Jak się później okazało lekarz, który badał Dowbor, miał rację. Po wykonaniu wielu badań wyszło, że znana prezenterka choruje na nadczynność tarczycy. Kolejne wyniki nie pozostawiły wątpliwości. Popularna dziennikarka cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa.

Kiedy zrobiliśmy wszystkie badania, okazało się, że mam silną nadczynność tarczycy. TSH wyszło koszmarnie, jakieś 0,0001 – powiedziała Dowbor w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Katarzyna Dowbor nie poddaje się i stara się normalnie funkcjonować z towarzyszącą jej chorobą. Regularnie przyjmuje leki, które pozwalają jej dalej udzielać się zawodowo.

Muszę regularnie brać leki i pamiętać o nich, a to dla mnie nowość. Zawsze byłam zdrowa jak ryba. Wystarczy, że mam bardziej nerwowy okres i oko mi wyłazi jak u cyklopa, gdy się uspokajam, wraca na miejsce – powiedziała w dalsze części rozmowy. 

Co sądzisz o takim wyznaniu Katarzyny?

Zobacz także: Ed Sheeran zostanie ojcem! Znamy dokładną datę porodu jego partnerki

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów