Kasia Nosowska o swojej mamie: Próbuje mnie dowychowywać. Mówi: "Nie garb się", "Załóż kapcie"

Redakcja 10.02.2017
Katarzyna Nosowska
Fotografia: East News

Piosenkarka najtrudniejsze ma już za sobą. Przyznanie się do błędu to pierwszy krok ku zmianie.

Nadopiekuńczość, mimo że bywa komiczna, to tak naprawdę bywa niemałym problemem. Męczy, irytuje, czasem doprowadza do wściekłości.

Dobrze o tym wie Katarzyna Nosowska, która w felietonie dla magazynu "Zwierciadło" wyznała, że od lat zmaga się z nadopiekuńczą matką i postanowiła w końcu przerwać męczarnie, które prowadzą do konfliktów. Być może jej rady brzmią, jak te sprzedawane przez samozwańczych coachów personalnych, ale są do bólu prawdziwe. 

Mam 45 lat. Moja dojrzalsza ode mnie mama zdaje się nie zwracać uwagi na informację, że oto najpewniej zaczynam przekwitać, i z wielkim zacięciem próbuje mnie cały czas dowychowywać. Mówi: "Nie garb się", "Załóż kapcie, bo się przeziębisz". (…) Widzę w jej spojrzeniu sporą dozę pobłażania i nieustająco obecną w tonie wypowiedzi troskę o to, czy kiedyś wreszcie dorosnę. Doprowadza mnie to do szału i rzeczywiście ostatnio prezentuję postawę zbuntowanwj nastolatki, która powarkuje, przewraca oczami, wykłóca się o prawo do samostanowienia – czytamy w felietonie artystki.

Kasia Nosowska jest jedynaczką, dlatego matka przelewa na nią całą swoją troskę. Zainspirowana teorią, że w drugim człowieku najbardziej denerwuje nas to, za co najbardziej nie lubimy samych siebie, piosenkarka uświadomiła sobie, że również jest nadopiekuńczą matką, która zamęcza swojego syna. "Mój biedny 20-letni syn mieszka z prawdziwym potworem nadopiekuńczości - ze mną… Zawstydziło mnie to okrutnie" – napisała artystka

Katarzyna Nosowska
Fotografia: East News

Katarzyna Nosowska

"Mówię nie"

Wokalistka zrobiła rachunek sumienia. Do tej pory zasypywała syna niepotrzebnymi gestami i udogodnieniami. Przygotowywała mu fantazyjne kanapki i zabawne dania, gotowała za dużo i różnorodnie, aby ten blady niejadek zjadł cokolwiek. Pakowała mu dodatkową bieliznę na kolonie, żeby tylko nie musiał sam prać, codziennie kupowała ulubiony pasztet, zdarzało jej się nawet odrobić za niego pracę domową z polskiego. 

Bardzo długo bałam się wypuścić go samego do szkoły, kwiliłam więc dwa razy dziennie w potężnych korkach, czekając na odpowiedni moment, by zapoznać go z komunikacją miejską. Miał już 15 lat, a ja ciągle tkwiłam w blokach startowych gotowa do podwózki – wspomina Katarzyna Nosowska.

Od jakiegoś czasu piosenkarka codziennie gryzie się w język. Robi to nie tylko dla swojego syna, ale także dla siebie i dla swojej matki. Trzeba przyznać, że jej felieton napisany dla "Zwierciadła" jest nie tylko ciekawy i zabawny, ale również pomocny. Być może teraz  tysiące nadopiekuńczych matek również rozpocznie nad sobą pracę.

Katarzyna Nosowska
Fotografia: East News

Katarzyna Nosowska

Kapcie damskie - najlepsze kapcie online

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów