Karolina Korwin Piotrowska o filmie "Polityka": "Kompletna pomyłka, długa, nudna, nieśmieszna"

Karolina Korwin Piotrowska o filmie "Polityka" Patryka Vegi.
Fotografia: Tomasz Urbanek/East News

Karolina Korwin Piotrowska podzieliła się z internautami swoją opinią o najnowszym filmie Patryka Vegi "Polityka". Produkcja zawiodła wszystkie oczekiwania dziennikarki.

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała premierę najnowszego filmu Patryka Vegi. "Polityka" miała budzić kontrowersje i pokazać prawdziwe kulisy polskiej sceny politycznej. Dziennikarka uważa jednak, że film nie spełnił swojej roli. W bardzo ostrych słowach skrytykowała produkcję. Jej zdaniem to najgorszy, zaraz obok "Ciacha", film znanego reżysera.

Karolina Korwin Piotrowska o "Polityce" Patryka Vegi

Największą wadą filmu Patryka Vegi, zdaniem dziennikarki, jest to, że nie odkrywa on niczego nowego.

To najgorszy obok "Ciacha" film Vegi. Już nawet "Botoks" był lepszy. Przynajmniej wzbudzał jakiekolwiek emocje. I było więcej słów na "k", czyli było coś, co te nieudolne epizody ze sobą łączyło w jakąś całość. Kompletna pomyłka, długa, nudna, nieśmieszna, klisza goni kliszę, wszystko już widzieliśmy, w telewizji, w sieci, na memach i na "Kwejku", niczego nowego się nie dowiemy - napisała we wpisie na Facebooku.

Dziennikarka twierdzi, że to głównie głośna promocja filmu przyciągnie do kina tłumy.

Medialny geniusz marketingu i autopromocji, nakręcający do nieprzytomności spiralę chorych emocji, głownie wokół siebie i rzekomego niebezpieczeństwa dla jego bliskich w okolicach premiery filmu, przegrał z samym sobą i swoim ego.

Korwin Piotrowska w puencie stwierdziła, że Patryk Vega ma kompleks wobec Wojciecha Smarzowskiego i marzy o tym, by stworzyć dzieło, które głęboko poruszy publiczność.

Teraz jeszcze dowiemy się, że Vega ma chorobliwy kompleks, który nazywa się Smarzowski. Strasznie chciałby zrobić poważny film, który wstrząsnąłby Polską. Taki "Kler" albo "Wesele". Coś, o czym nie zapomina się po wyjściu z kina w drodze na parking. Do tego trzeba jednak talentu, pokory, wizji filmu, a nie tylko wizji rosnącego stanu konta. Trzeba tej boskiej iskry, którą się ma albo nie i badania socjologiczne poprzedzające pisanie scenariusza tego nie zastąpią. Bo nic nie zastąpi autentycznego talentu artysty, a nie żądnego sławy i promocji w mediach marketingowca. A było zostać przy "Pitbullach".

W sieci pojawia się coraz więcej negatywnych komentarzy o filmie Patryka Vegi. Mimo głośnych obietnic, nie spełnił on oczekiwań bardziej wymagających odbiorców.

Wybierzecie się do kina?

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska krytykuje serial "Zniewolona". "Pełen przemocy i poniżania, kiczowaty"

Sprawdź, jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi. Jesteś gotowy na obejrzenie "Polityki"?

Patryk Vega
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi?

Patryk Vega

1. Pierwszy film, który wyreżyserował Patryk Vega to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów